Редакція «Свідомих» засуджує тиск на журналістів і вважає неприпустимими погрози Михайлу Ткачу та «Українській Правді»

Редакція «Свідомих» засуджує тиск на журналістів і вважає неприпустимими погрози Михайлу Ткачу та «Українській Правді»

10 травня керівник відділу розслідувань «Української Правди» Михайло Ткач отримав повідомлення від адресата, який представився бізнесменом Олександром Слобоженком, із пропозицією «укласти мирову» за грошову винагороду.

Як повідомляє УП, текст повідомлення закінчується словами: «Не раджу тягнути з відповіддю. Воювати я теж вмію (в оригіналі російською — ред.)».

У квітні УП опублікувала розслідування Ткача про Слобоженка: бізнесмен разом із друзями під час дії воєнного стану відпочиває у Європі та у своєму блозі показує дорогі розваги (стрибки з парашутом у Швейцарії, святкування дня народження на Ібіці, подорожі до Венеції, озера Комо та Доломітових Альп в Італії).

УП зʼясувала, що Слобоженко є «непридатним» до військової служби.

«Українська Правда» повідомляє, що 11 травня сторонні особи намагались ввійти в акаунт Михайла Ткача у monobank. Журналіст почав отримувати «десятки дзвінків» із невідомих номерів і SMS із кодами авторизації з банківських і кредитних установ.

13 травня на електронні пошти щонайменше десяти співробітників УП надійшли листи з погрозами: «Я вже писав про це Ткачу, але, мабуть, до нього не дійшло, зроблю спробу донести думку востаннє. Іноді вміння вчасно закрити рота рятує життя. Моя пропозиція закрити питання миром у силі, я чекаю на відповідь. С. (перекладено з російської — ред.)».

Офіс Генерального прокурора повідомив, що Шевченківська окружна прокуратура м. Києва розпочала кримінальне провадження за заявою журналістів УП про спроби тиску, погрози та перешкоджання журналістській діяльності. 

Поліція проводить досудове розслідування за ч. 2 ст. 171 КК України — вплив на журналіста з метою перешкоджання виконанню ним професійних обов’язків і ч. 1 ст. 345-1 КК України — погроза вбивством, насильством щодо журналіста у зв’язку зі здійсненням законної професійної діяльності.

Редакція онлайн-медіа «Свідомі» засуджує тиск на журналістів через здійснення їхньої професійної діяльності.