Редакції видання «Народна правда», на сайті якої з'явилося відео, як оператори Bihus.Info вживають наркотики, ймовірно, не існує

Редакції видання «Народна правда», на сайті якої з'явилося відео, як оператори Bihus.Info вживають наркотики, ймовірно, не існує

Редакції видання «Народна правда», на сайті якої 16 січня з'явилося відео як оператори Bihus.Info вживають наркотики, скоріше за все, не існує.

Це з’ясувала фактчекерка та журналістка Альона Романюк та журналісти Свідомих.

«Народна правда» позиціонує себе як розслідувальний ресурс. 

На сайті видання вказана редакція, яка пише матеріали. Однак, як з’ясувала фактчекерка та журналістка Альона Романюк, люди, згадані як журналісти та редактори, можуть не існувати, а бути згенеровані штучним інтелектом. 

«Головним редактором вказано Марію Швецову, про яку Google нічого не знає — хіба про головну героїню російського серіалу. Нібито Швецова працювала у таких виданнях, як "Новини Києва" (не існує), "Наша Нива" (не існує в Україні, а у Білорусі — немає жодних згадок про Швецову), "Антикорупціонер" (ще одне ноунейм видання). Найцікавіше — фото. Якщо його збільшити і подивитися на зіниці — вони дивної форми, не круглої. Також щось дивне із сережками — вони не входять у мочки і розпливаються. Це одна з ознак того, що світлина згенерована штучним інтелектом. Якщо фото прогнати через tineye.com, він видає не це фото, а зображення, згенеровані ШІ», — зазначає Альона Романюк. 

Журналісти Свідомих перевірили фото у PimEyes — одному із найбільш популярних сервісів розпізнавання облич, що доступний будь-якому користувачу мережі та часто використовується у розслідуваннях на основі відкритих даних. Він знаходить обличчя на фото та пропонує інші, які містять схожі обличчя. 

Запити за фото «Марії Швецової», «Станіслава Кравченка» та «Олександра Желізняка», які на сайті видання зазначені як редакція, не дозволили знайти жодної фотографії цих «людей» в українському сегменті інтернету. Щобільше, PimEyes взагалі не вдається знайти фотографії цих же «людей».

Натомість у результатах — багато фотографії людей, які дещо нагадують «Швецову» чи «Кравченка». Ймовірно, саме ці фотографії використав штучний інтелект під час генерування облич «редакції» «Народної правди».