ПВК «Вагнер» не зважає на свої втрати, через що залишається ефективною — CNN з покликанням на звіт ГУР

ПВК «Вагнер» не зважає на свої втрати, через що залишається ефективною — CNN з покликанням на звіт ГУР

У Головному управлінні розвідки України сформували звіт про тактику російських найманців «ПВК Вагнера». Основною причиною успіху виділяють жорстоку дисципліну та те, що найманці не зважають на втрати.

Про це повідомляє CNN.

ГУР впевнені, що «вагнерівці» є небезпечними на близькій відстані. До того ж через саму структуру російському суспільству байдуже на їхні втрати, тому вони стали для Росії одноразовою піхотою. 

У перехоплених телефонних розмовах військові зізнавалися про жорстоке поводження із дезертирами, а також зазначали, що військові залишають загиблих на полі бою через те, що мають продовжувати штурм. 

Українська розвідка зазначає, що така тактика є єдиною ефективною для щойно мобілізованих військових. Для штурму «вагнерівці» використовують мобільні групи чисельністю близько десятка або менше осіб, які використовують реактивні протитанкові гранатомети і розвіддані безпілотників.

Спершу у бій посилають засуджених, які несуть найбільші втрати — до 80%. За ними йдуть більш досвідчені військові, що використовують тепловізори. Закріпитися їм дозволяє артилерійська підтримка. Однак співпраця між «вагнерівцями» і російськими військовими часто відсутня.

У звіті також йдеться про те, що, ймовірно, «Вагнер» отримала зброю від Північної Кореї. «Минулого місяця Північна Корея доставила в Росію піхотні ракети і ракети для використання Вагнером», — заявив речник Ради національної безпеки Джон Кірбі.

Фото: AP