Прем'єр Вірменії: Залежність Вірменії від Росії є стратегічною помилкою

Прем'єр Вірменії: Залежність Вірменії від Росії є стратегічною помилкою

Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що  залежність його країни від одного центру, тобто Росії, є стратегічною помилкою.

Про це він сказав під час інтерв'ю La Repubblica.

Зараз влада країни намагається змінити політику у сфері безпеки.

«Архітектура безпеки Вірменії на 99% була пов'язана з Росією, зокрема й у сфері придбання зброї та боєприпасів. Сьогодні, коли Росія потребує зброї та боєприпасів, зрозуміло, що навіть якби вона захотіла, РФ не змогла б забезпечити потреби Вірменії у сфері безпеки. Цей приклад має показати нам, що у сфері безпеки залежність чи прив'язка лише до одного центру власними силами є стратегічною помилкою», — сказав Пашинян.

За словами вірменського прем'єра, російські партнери говорять вірменській стороні про те, що західні країни працюють з Вірменією і підштовхують уряд країни до вживання заходів щодо витіснення Росії з регіону. 

«Але, говорячи з нашими російськими партнерами, ми іноді озвучуємо свою думку та оцінку про те, що, навпаки, ми бачимо, що Росія сама йде з регіону через ті кроки, які вона робить чи не робить. З яких причин — ми не знаємо», — заявив Пашинян. 

Він також наголосив, що російські миротворчі сили не виконують свою місію за тристоронньою заявою від 9 листопада 2020 року, і Лачинський коридор не перебуває під контролем миротворців.

Фото: АА