Прем'єр-міністр України Шмигаль анонсував звільнення міністра освіти Шкарлета та міністра стратегічних галузей Рябікіна

Прем'єр-міністр України Шмигаль анонсував звільнення міністра освіти  Шкарлета та міністра стратегічних галузей Рябікіна


Це може відбутися наступного тижня. Міністром освіти може стати Оксен Лісовий, а міністром стратегічних галузей — Олександр Камишін. 

Фракція політичної партії «Слуга народу» обговорила такі кадрові рішення за участі прем'єра.

З 2010 по 2020 рік Сергій Шкарлет був ректором Національного університету «Чернігівська політехніка».

У червні 2020 року Шкарлет став заступником Міністра освіти і науки України з питань європейської інтеграції, а також виконуючим обовʼязків міністра. 

Етичний комітет Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО) виявив плагіат у трьох роботах Сергія Шкарлета.

У грудні 2020 року Шкарлета призначили міністром, попри те, що Комітет Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій не підтримав його кандидатуру на посаду міністра.

Після призначення країною пройшла Всеукраїнська акція протесту «Стоп Шкарлет — не дамо вбити освіту». 

Його можливий наступник Оксен Лісовий — кандидат філософських наук та директор Малої академії наук. Після початку повномасштабного вторгнення добровільно вступив до лав ЗСУ. 

Крім того, парламент може звільнити Павла Рябікіна з посади міністра стратегічної промисловості. Він обіймав цю посаду з листопада 2021 року. Раніше очолював Державну митну службу та міжнародний аеропорт «Бориспіль».

Прем'єр запропонує Верховній Раді призначити на посаду міністра стратегічної промисловості Олександра Камишіна. Наприкінці лютого він пішов з посади голови правління Укрзалізниці, пропрацювавши там 2 роки. 

Очікувалося, що він очолить офіс з євроінтеграції Укрзалізниці в Європі.  

Також Шмигаль повідомив, що міністр цифровізації Михайло Федоров може отримати додаткові повноваження. Тоді його посада називатиметься так: Віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації України.