Представництво Президента України в Криму оприлюднило 10 кроків України після деокупації півострова

Представництво Президента України в Криму оприлюднило 10 кроків України після деокупації півострова

20 червня Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим опублікувало звіт для загального розуміння напрямку державної політики щодо реінтеграції. Базові кроки не включають питання безпеки, заходів з відновлення роботи сектору оборони та правоохоронного блоку. 

Про це йдеться на сайті Представництво Президента України в Криму. 

Згадані наступні пункти: 

▪️Відновлення української влади на півострові: 

Україна забезпечуватиме поетапне відновлення публічної влади: від тимчасових державних органів — військових і військово-цивільних адміністрацій, до державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, а також організацію і проведення виборів за міжнародними стандартами. 

▪️Документування громадян:

Україна здійснюватиме документування українських громадян, які втратили під час тимчасової окупації або не мали документів українського зразка, паспортами та/або свідоцтвами про народження, іншими документами. 

▪️Правосуддя та відновлення справедливості:

Україна забезпечуватиме відновлення правосуддя на території Криму, притягнення до відповідальності винних у міжнародних злочинах та злочинах проти основ національної безпеки, зокрема громадян, які умисно сприяли окупації території України. 

▪️Відповідальність за злочини та обмеження щодо зайняття посад:

Для  оцінки персональної ролі громадян, які брали участь в роботі окупаційних структур, запровадять люстраційні перевірки. За наслідками таких перевірок їм може бути обмежено право на обіймання посад, пов’язаних з прийняттям управлінських рішень або діяльністю у певних сферах. 

▪️Повернення бізнесу:

Відновлення Криму включатиме енергетичну незалежність, розвиток малого та середнього підприємництва, перелаштування виробничого сектору економіки за сучасними екологічними та кліматичними стандартами. Відбудова здійснюватиметься за принципом «відбудувати краще, ніж було» («build back better»).

▪️Відновлення туризму:

Україна забезпечуватиме належне транспортне сполучення Криму з усіма регіонами України та світом, зокрема й через відновлення авіагалузі. Україна сприятиме відновленню міжнародних круїзних маршрутів до/з Криму, залученню міжнародних готельних та туристичних мереж до роботи на півострові. 

▪️Інфраструктурні питання:

Україна забезпечуватиме оцінку стану інфраструктури, інвентаризацію державного та комунального майна, визначення завданих збитків та визначення подальшої долі будівель, зведених окупаційною владою. 

▪️Гуманітарна реінтеграція:

Україна забезпечуватиме відновлення українського медіапростору, закладів культури та освіти, інститутів громадянського суспільства, а також вільний розвиток релігійних спільнот. 

▪️Відновлення прав корінних народів, передусім кримськотатарського народу:

Україна сприятиме підтримці, збереженню та розвитку самобутності корінних народів України, зокрема кримськотатарського народу, а також вживає заходів щодо подолання наслідків геноциду кримськотатарського народу, вчиненого комуністичним тоталітарним режимом, і репресивної політики держави-агресора протягом тимчасової окупації.

▪️Когнітивна деокупація:

З метою ціннісної трансформації та реінтеграції мешканців Криму в український суспільно-політичний та культурний простори Україна впроваджуватиме комплекс заходів, спрямованих на інтенсивну соціально-психологічну роботу з переконаннями, емоціями та іншими гуманітарними й суспільними характеристиками населення, які формувалися до російської окупації, а згодом зазнали посиленого пропагандистського впливу під час неї.