Правозахисний центр «Принцип» представив Правовий навігатор для військових, які отримали поранення

Правозахисний центр «Принцип» представив Правовий навігатор для військових, які отримали поранення

Це безкоштовна онлайн-платформа, на якій команда громадської організації зібрала відповіді на найпоширеніші запитання щодо системи, до якої потрапляє травмований військовий чи військова після евакуації з поля бою. 

Наприклад, навіщо потрібна довідка про обставини травми і як скласти рапорт про її отримання. 

«Військові часто опиняються в ситуації, коли вони взагалі не розуміють — що з ними буде далі? Не кажучи вже про те, що треба отримати якісь довідки. Можливо, хтось уявляє шлях поранених в Україні як процес, де такі бійці постійно оточені опікою. Але, на жаль, це не так. Поки ми удосконалюватимемо систему, мусимо дати бійцям інструмент, який проведе їх по тих правилах, що вже є», — розповідає про проект співзасновниця та голова «Принципу» Любов Галан.

Інформація поділена на пʼять етапів:

1. Евакуація

2. Лікування та довідка

3. Лікарська комісія

4. Лікування за кордоном

5. Група інвалідності

 Також на сайті можна завантажити зразки рапортів та скарг.

«Я проходив свій шлях пораненого без такого алгоритму. Просто не знав, що далі мушу робити, який етап мене чекає. Не кажучи вже про те, що, виявляється, я мав дістати якусь довідку сам, чи поїхати після виписки одразу до частини, щоб мене раптом не оголосили в СЗЧ (самовільне залишення частини — прим. ред.) . Сподіваюся, іншим пораненим бійцям із Навігатором буде дещо легше, ніж мені — без нього», — каже військовий та співзасновник організації Масі Найєм.

У майбутньому планують розширити портал новими розділами для первинної юридичної підтримки інших категорій військових.

Фото: Міноборони України