Постійний терор проти цивільного населення є очевидною відмовою Росії від справжніх переговорів — Зеленський

Авторка: Марта Дика
Постійний терор проти цивільного населення є очевидною відмовою Росії від справжніх переговорів — Зеленський

Про це Президент України сказав у вечірньому зверненні.

Володимир Зеленський адресував звернення тим, хто піддається російським маніпуляціям про те, що нібито тільки переговори можуть завершити війну.

Президент зазначив, що внаслідок російських ударів по житлових будинках у Запоріжжі 9 жовтня загинули щонайменше 14 людей. Понад 70 людей поранені, серед них 11 дітей.

Зеленський повідомив, що удари 9 жовтня продовжили серію російських ракетних ударів по Запоріжжю, які від 3 жовтня забрали життя вже щонайменше 43 людей. 

Терор — це злочин, за який має бути покарання. Терор на державному рівні — це один з найбільш жахливих міжнародних злочинів, який загрожує не тільки комусь одному у світі, а всій міжнародній спільноті.

Зеленський вважає, якщо терор залишиться непокараним, то це буде програшем свободи, людяності та демократії. 

Президент запевнив, що Україна переможе в цій війні та звільнить всю свою землю.

Росія має бути покарана за терор, бо це гарантія, що протистояння не розростеться до ще більшого масштабу й не перекинеться на інші країни. Тому потрібне офіційне визнання Росії державою-терористом на всіх рівнях.

Зеленський закликав пришвидшити надання Україні достатньої кількості ефективних систем протиповітряної оборони. Він зазначив, що саме переговори про надання систем ППО та збільшення підтримки України — це єдиний можливий переговорний формат, який може наблизити мир.

Фото: Офіс Президента України