Популярні VPN-застосунки, пов’язані з Китаєм, можуть збирати більше даних, ніж TikTok

Про це пише «Опора» з покликанням на The Washington Post.
Користувачі, які намагаються приховувати свою діяльність в Інтернеті, передають цю інформацію самим застосункам VPN.
Деякі мережі VPN можуть переглядати навіть більше даних, зокрема зашифрований вміст електронної пошти та банківську інформацію.
«Деякі з найпопулярніших VPN вводили споживачів в оману, приховуючи своє походження, право власності та місцеперебування. Це, зокрема, застосунки, розташовані в Китаї або контрольовані громадянами цієї країни», — пише «Опора» з покликанням на WP.
Відповідно до китайського законодавства, технологічні компанії зобов'язані передавати дані своїх користувачів державним органам.
У США мережі VPN підпадають під дію законопроєкту, поданого сенаторами Марком Р. Ворнером і Джоном Туном. Він вимагатиме від Міністерства торгівлі оцінювати іноземні технології та рекомендувати президенту забороняти найбільш небезпечні з них.
Китайські VPN виявилися серед застосунків, які потребували системного перегляду, подібного до запропонованого в законопроєкті, який дозволив би Міністерству торгівлі перевіряти їх із міркувань національної безпеки.
Дослідники з Top10VPN.com виявили понад 200 мільйонів установок VPN з китайськими зв’язками. А багато брендів, стаючи популярнішими, приховують такі зв'язки. Деякі змінюють китайську штаб-квартиру, інші — керівників.
Окремі VPN, які стверджували, що не зберігають журналів логів (файлів із хронологічною інформацією про дії програм або користувачів), зуміли створити їх, коли зіткнулися з юридичними документами, і це викликало питання до їхніх власників і керівників.