Польща очікує на відновлення ексгумації рештків загиблих внаслідок Волинської трагедії

Польща очікує на відновлення ексгумації рештків загиблих внаслідок Волинської трагедії

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький та Володимир Зеленський обговорили питання ексгумації рештків загиблих внаслідок Волинської трагедії у 1943-1944 роках.

Про це польський Прем'єр сказав у програмі «Гість подій», повідомляє PolsatNews.

«Ми говорили [з Володимиром Зеленським] про ексгумації (загиблих поляків під Волинської трагедії — прим.ред.)... Ми хочемо, щоб це відбулося в травні-червні [2023 року]», — сказав Моравецький.

Він не не став розкривати подробиць, але підкреслив, що президент Зеленський «позитивно» поставився до цих запитів.

Волинська трагедія — це масові вбивства польського та українського населення, які здійснювала Українська повстанська армія з одного боку та Армія Крайова з іншого, а також представники польського та українського цивільного населення. Події Волинської трагедії відбувалися у 1943-1944 роках. Пік масових вбивств стався 11 липня 1943 року, коли у селі Павлівка Волинської області у місцевому костелі вбили близько 200 поляків.

Офіційно польська історіографія називає ці події «Волинською різаниною». У липні 2016 року польський сейм прийняв резолюцію, в якій визнав Волинську трагедію геноцидом, «здійсненим українськими націоналістами щодо поляків».

У 2017 році Україна запровадила мораторій на проведення ексгумації польських поховань, після того, як в Польщі знищили низку українських поховальних монументів на честь бійців УПА.

У серпні 2019 році Президент України Володимир Зеленський повідомив, що готовий розблокувати отримання дозволів на проведення ексгумації. Натомість Зеленський закликав польську сторону упорядкувати українські «місця пам'яті» в Польщі. Вже наприкінці вересня Україна дала згоду на проведення пошуково-ексгумаційних робіт.

Фото: PAP/EPA/FRIEDEMANN VOGEL / POOL