Пояснення редакції щодо колонки Романа Мініна

Пояснення редакції щодо колонки Романа Мініна

Нещодавно ми опублікували колонку українського художника з Донеччини Романа Мініна про його бачення проживання у цьому регіоні крізь призму власного досвіду. Ця колонка викликала чимало обурень від нашої аудиторії, тому ми вирішили написати open editorial — відповідь редакції на колонку автора та обурення читачів.

Ми припустились трьох помилок під час публікації, а саме:

  1. Заголовок колонки «Хто такі  “донєцкіє” насправді» є узагальненим — це правда. Автор ділиться особистою думкою щодо проживання в Мирнограді Донецької області, а тому узагальнювати щодо всього регіону було некоректним. З нашої сторони було неправильно допустити публікацію з таким заголовком.
  2. Ця колонка є однією з серії матеріалів, які присвячені Донеччині та Луганщині. До цього ми публікували матеріали про Майдан у Донецьку та Луганську, Голоси окупації в Старобільську, Волновасі, Сєвєродонецьку, про український Нью-Йорк, ініціативи сходу з 2014 року та про європейську спадщину регіону. Наступними до публікації готуються колонка Алевтини Кахідзе про її життя у Жданівці та аналітичний матеріал від редакції з коментарями дослідників та жителів регіону. Наша помилка була в тому, що ми не прокомунікували про дослідження цієї теми окремо та не вказали про це в описі до колонки.
  3. Ми звернулись до Мініна із запитом написати колонку про ідентичність людей регіону, але не врахували, що вона є субʼєктивним поглядом, який базується на його досвіді та тим самим узагальнює мешканців усього регіону. Наша помилка була в тому, що ми не пояснили читачам, що це погляд однієї людини, а не висвітлення теми ідентичності як такої.

За це ми хочемо вибачитись перед нашою аудиторією. 

Хочемо також відповісти на питання, яке звучало найчастіше: «Чому ви не видаляєте колонку?» 

«Свідомі» не видаляють свої матеріали. У нас були історії, коли ми виправляли неточності, читали обурення щодо тем і вибачались, публікували уточнення, але не видаляли, оскільки це суперечить нашій редакційній політиці. Ми хочемо бути чесними з нашими читачами, а тому вважаємо за потрібне показувати як помилки, так і їх виправлення.

До цієї колонки ми додамо дисклеймер з наступним текстом: «Ця колонка є субʼєктивним поглядом автора, яка не показує ідентичність жителів всього регіону».

Редакція Свідомих поважає і любить Донеччину та Луганщину. Від початку нашої роботи тема сходу та російсько-української війни була однією з головних для висвітлення. Ми віримо в те, що скоро ці регіони повернуться під контроль України, та зі своєї сторони докладатимемо всіх зусиль для їхньої реінтеграції. І робитимемо це свідоміше:)