Пісні, які ви могли пропустити: добірка вересня від СЛУХ

Автори:
Медіа «СЛУХ»
Пісні, які ви могли пропустити: добірка вересня від СЛУХ

Пісні

​​Майкл Щур — Відбитком пальця

Ніби загублений трек «Вагоновожатых» від журналіста та солдата ЗСУ Романа Вінтоніва («Телебачення Торонто»), натхненний контрнаступом ЗСУ і відчуттям майбутньої перемоги.

image-​​Майкл Щур — Відбитком пальця

SadSvit і Паліндром — Була весна

Органічна та логічна колаба двох помітних артистів, які доповнюють один одного.

image-SadSvit і Паліндром — Була весна

діти інженерів — 7.62 мм

Нові герої українського року та автори пісні «Рубці», яка навесні поширилася у TikTok, у новій пісні вже в назві (це такий вид набою) передають привіт окупантам.

image-діти інженерів — 7.62 мм

YUVI — Hrishna

Після прослуховування цього треку важко прийти в себе. Він лякає і манить одночасно. Від тексту хочеться плакати, від музики — танцювати. 

image-YUVI — Hrishna

Signals Feed The Void — Монумент / Постамент

Постпанк з півдня України (Херсон/Одеса) про різні емоційні стани: у першій пісні герой шукає сили йти далі по життю, в другій він живе одним днем.

image-Signals Feed The Void — Монумент / Постамент

typeled — Згадай мене

16-річний хлопець зі Слов’янська цього року випустив три пісні — кожна краще попередньої. Він співає про кохання під стильний звук, а в його вокалі хочеться розчинитися. 

image-typeled — Згадай мене

Кліпи

Саша Чемеров — Полями

Важко сказати, що вийшло краще — пісня-сповідь чи напружений кліп, у якому Саша Чемеров протистоїть танку.

image-Саша Чемеров — Полями

Palmo X — No Worries

Чудова робота львівської співачки. Все на місці — мелодія, вимова, програш і приспів, який починаєш наспівувати вже після першого прослуховування.

image-Palmo X — No Worries

Krapka & Bjelle — Not A Pop Song

Іра Лобанок з дуету Krapka; KOMA та литовська співачка Bjelle показують, що таке справжня іронія. За розслабленим звуком і текстом про буденність українців під час війни ховається проста, але важлива думка: війна — не попса.

image-Krapka & Bjelle — Not A Pop Song

Astronata — На частини

Зазвичай харківський дует пише пісні про любов, але… Навіть у янгольському вокалі Нати Сміріної відчувається бажання рвати ворога на частини.

image-Astronata — На частини

Oksana Drama — Скажена змія

image-Oksana Drama — Скажена змія

thekomakoma — Родина

«Король рейву» може і в лірику. У кліпі знялася родина пані Наталії на фоні їхнього зруйнованого будинку в Чернігівській області — для них thekomakoma разом зі слухачами збирав гроші на відновлення будівлі.

image-thekomakoma — Родина

Альбоми

Паліндром — Придумано в черзі

Третій альбом Степана Бурбана — концентрований сеанс психотерапії.

Тут є пісня про Скнилівську трагедію, свідком якої Паліндром майже став, проговорення «постколоніального синдрому» та травм совка, пісня про втрачену сім’ю та пісня для коханої Степана, опис творчої кризи та як фінал — спогади про Херсон і готовність знову зустрічати його в сім’ї.

Окремо варто відзначити вокал Паліндрома — результат роботи над ним відчувається в кожній ноті.

image-Паліндром — Придумано в черзі

LATEXFAUNA — Senbernar

На новому альбомі гурт показує творчу еволюцію та демонструє результат постійної роботи. Тут є загравання з постпанком, трохи фольку, важкі (наскільки це можливо для гурту) гітари та інші цікаві та неочікувані моменти. Фірмові тексти на місці (особливо радимо пісню-спогад про гру в «Героїв меча та магії»).

image-LATEXFAUNA — Senbernar

Олег Каданов & Стас Кононов — Чи то так, чи то ні

Спільний альбом важливих харківських музикантів (сформували або грали в «Оркестр Че», Pur:Pur, «Лінія Маннергейма», із Сергієм Бабкіним та іншими) вражає звуком і щирістю. Тут кожен інструмент і семпл на своєму місці, а пісні про щирі відчуття, думки, страхи та надії хочеться переслуховувати та надсилати друзям.

image-Олег Каданов & Стас Кононов — Чи то так, чи то ні

KRUTЬ — Літепло

Бандуристка та співачка Марина Круть не стала ламати те, що працює добре, але обережно та виважено розширила свій звук духовими та струнними. Назва альбому — старовинне слово, що означає «тепла літня вода». І саме такі емоції викликає альбом — у ньому немає війни, зате є краса та спокій.

image-KRUTЬ — Літепло

Гоня — Ні в кут, ні в двері EP

Частина треків, які мали увійти на новий альбом репера (на думку автора, він тепер втратив сенс), матеріалізувалися у вигляді мініальбому. Схоже, що на нього потрапило найкраще — «Ні в кут, ні в двері» розвалює максимально. І якщо з текстами в Гоні й раніше все було на рівні, то тут не підкачали й біти (особливо на треку «Свічка»).

image-Гоня — Ні в кут, ні в двері EP

Квіткіс — Всяка музяка

Київські панки радикально змінили стиль і звучать так само кльово. Цей зовсім несерйозний альбом здатен розвіяти будь-який сум, а спеціально наївні, іронічні і кумедні тексти сподобаються тим, хто вже любить LATEXFAUNA.

image-Квіткіс — Всяка музяка