Підсумки: музика. Tember Blanche

Авторка: Марта Дика
Підсумки: музика. Tember Blanche

Третій рік поспіль онлайн-медіа «Свідомі» у кінці грудня проводять підсумкові етери, на яких говорять про те, що змінилося в Україні за рік у різних сферах: військо, культура, медицина, освіта, судова та сфера політики. 

Про музику говоримо разом з українським інді-поп та інді-фольк гуртом Tember Blanche.

Концерти під час війни

Коли інших виконавців запитують про те, як творити та виступати під час війни, то ми навпаки не знаємо, як це — робити музику за нормальних обставин. Від початку нашої творчості завжди були проблеми — COVID-19 і війна. Зараз робимо багато благодійних концертів (близько 50 за 2022 рік) — вони також дають змогу розширити авдиторію.

Тур Україною і Європою з Vivienne Mort

Різниця між авдиторіями в Україні та за кордоном відчувається. Люди по-різному сприймають музику: в Європі більш сентиментальні, їх легше вразити, вони сумують за домом. Слово «дім» викликає у них сльози. Люди приходять не для музики, а щоб побути серед своїх, серед українців. Бо у деяких містах тільки на концертах чи інших масових заходах вони можуть зібратися українською спільнотою.

Музика як терапія

Музика — це терапія. І нею можна лікувати як себе, так й інших. Вона підтримує у хороші моменти, але й допомагає пережити важкі, зокрема після 24 лютого. І багато людей діляться тим, що саме музика для них є однією з найважливіших речей, яка допомагає проживати війну.

Кількість vs якість музики в Україні

Зараз з’явилося повно попсових українських треків. Звісно, чим швидше ми дистанціюємось від Росії, тим краще. Тому з цієї точки зору пісні про байрактари — це добре. Але через це виникає так званий «байрактар-поп». Це попмузика, яку завжди робили для масового прослуховування, щоб бути у топах. 

Проте навіть серед попси з’являється багато нових виконавців, а ті артисти, які були й раніше, отримують нові можливості. Наприклад, у нас показники прослуховувань виросли у чотири рази.

Українські виконавці, які змінили позицію

Надя Дорофєєва зараз випускає пісні лише українською, але водночас продовжує виконувати російськомовні треки. Коли їй звернули на це увагу, вона попросила вибачення. Це виглядає щиро, але ми не можемо знати напевне. Час все розставить на свої місця.

Разом з тим є, наприклад, Лобода, з якою взагалі немає, про що говорити.

Та загалом тенденція позитивна, і всі топ виконавці розуміють, що писати музику російською — це самогубство.

Участь у Нацвідборі на Євробачення 2023

Це був цікавий досвід, який ми не захочемо повторювати. Можливо, було б цікаво зробити пісню для когось, але самостійно ми пережили достатньо. Ми не плекали надій, бо розуміли, що були більш підходящі люди, які набагато більше працювали для цього.

Селфменеджмент у музиці

Раніше, щоб стати успішним, треба було мати продюсера. Усе впиралось у дистрибуцію, диски тощо. Зараз все можна робити самому. Повний цикл виробництва синглу закривається самостійно. І тому музиканти можуть жити, отримуючи кошти з музики. Бо ера інтернету допомагає. Зокрема, часто виконавці стають популярними завдяки Tik Tok. Звісно, це не панацея, але хороший інструмент.

Музичні відкриття 2022 року для Tember Blanche

  • BRYKULETS — ПЕРЕСТАНЬ
  • SadSvit
  • thekomakoma — наївний альбом
  • Krutь — Літепло
  • Tery

Топ світових виконавців

  • Harry Styles — Harry's House
  • Pomme
  • Гурт Lola Marsh
  • Tom Rosenthal 

Очікування на 2023

Буде тур і другий альбом. Під час туру будемо виступати розширеним складом на сцені. 

Від музики загалом варто очікувати менше шароварщини, натомість буде нова якісна музика та нові виконавці.