Підсумки: фонди. Андрій Шувалов

Підсумки: фонди. Андрій Шувалов

Четвертий рік поспіль онлайн-медіа «Свідомі» в кінці грудня проводить підсумкові етери, на яких говорить про те, що змінилося в Україні за рік у різних сферах: військо, культура, медицина, освіта, суди та сфера політики. 

Цього разу цю тему роботи благодійних фондів ми обговорили з Андрієм Шуваловим — директором Благодійного фонду Сергія Притули. 

Тенденції зими

Тенденції у запитах військових цього року не змінилися у порівнянні з минулим роком. 

В основному військовим потрібні: 

  • дрони;
  • оптичні прилади;
  • тактична медицина;
  • засоби зв'язку;
  • автомобілі тощо. 

Наразі Благодійний фонд Сергія Притули покриває 44% усіх запитів, що надходять від військових. 

Одним із напрямків є приєднання тепловізорів до ПЗРК, що дозволило збивати дрони «Shahed».

Ситуація з донатами

Кількість банківських транзакцій у фонду не зменшилася, але зменшився середній донат. Це пов'язано із низкою факторів. Зокрема з тим, що родини намагаються самостійно покрити потреби своїх родичів-військових. Однак потрібно донатити усім ініціативам: і малим, і великим, оскільки вони працюють синхронно. 

У середньому фонд має 200-300 банківських транзакцій на місяць. Під час мега-зборів кількість зростає від 700 до 1000 транзакцій.

Фонд займається ремонтом військової техніки. На це не організовують окремі кампанії. Наразі волонтери витратили 38 млн на ремонт, але це нічого в порівнянні з тим, скільки ця техніка коштує. 

Донати із закордону 

Кількість донатів із закордону зменшилась. Здебільшого це були донати від українців. Вони покривали 20-25% бюджету. Ситуація з падінням пов'язана зокрема з тим, що іноземні уряди почали зменшувати пільги для українців. 

Зростання донатів із-за кордону було після підриву Каховської ГЕС у червні.

Наразі фонд планує великий проєкт з американським благодійним фондом. Він стосуватиметься ППО. 

Багато міжнародних організацій хочуть працювати з українськими ініціативами. Але іноземні партнери націлені на гуманітарні потреби. Мілітарні потреби в основному закривають самі українці. 

Комунікація з державними органами

Така комунікація відбувається постійно. Це і Міністерство оборони, і Генеральний штаб ЗСУ, і ОВА. У 2023 році фонд пройшов перевірки від контрольних органів. Зазвичай на зустрічах з державними органами обговорюють нюанси роботи та потреби для війська. Державні органи дослухаються до волонтерів і відповідають на їхні запити. 

Досягнення 2023 року 

Найбільше досягнення — щоденна і копітка робота. 

Навіть передача одного засобу зв'язку, по якому військові між собою передають важливу інформацію, що потім дозволяє зберегти їм життя — уже досягнення. 

Плани на 2024 

У 2024 році фонд буде опиратися на запити військових. 

Зараз волонтери вивчають запити щодо засобів радіоелектронної боротьби. Це може бути один із напрямків фонду, як це було з тепловізорами для ПЗРК. Також військовим необхідна броньована техніка.