ПАРЄ одноголосно підтримала створення спецтрибуналу для керівництва РФ та Білорусі

ПАРЄ одноголосно підтримала створення спецтрибуналу для керівництва РФ та Білорусі

Парламентська Асамблея Ради Європи одноголосно підтримала створення спеціального трибуналу для керівництва РФ та Білорусі за злочини проти України.

Про це повідомляє народний депутат Олександр Гончаренко

У резолюції ПАРЄ щодо правових та правозахисних складових агресії РФ проти України приділили значну увагу створенню нового міжнародно-правового механізму покарання за злочин агресії.

Зокрема, Асамблея рішуче підтримує створення спеціального трибуналу, який мав би наступні характеристики:

▪️юрисдикція обмежуватиметься злочином агресії, вчиненим проти України, і поширюватиметься ratione temporis на агресію, розпочату Російською Федерацією в лютому 2014 року, а також включатиме роль і співучасть лідерів Білорусі в агресивній війні проти Україна.

▪️статут трибуналу містив би визначення злочину агресії відповідно до статті 8bis Статуту МКС та міжнародного звичаєвого права;

▪️статут чітко зазначатиме, що особисті імунітети не будуть застосовуватися до державних посадовців, які займають посади, відповідно до практики інших міжнародних кримінальних трибуналів, і що функціональні імунітети в будь-якому випадку не будуть застосовуватися до злочину агресії. 

«Офіційна посада глави держави чи уряду, члена уряду чи парламенту, обраного представника чи урядовця ні в якому разі не повинна звільняти обвинуваченого від кримінальної відповідальності за злочин агресії чи виправдовувати пом’якшене покарання», — зауважують в ПАРЄ.

▪️роль трибуналу буде доповнювати юрисдикцію МКС і жодним чином не обмежуватиме та не впливатиме на здійснення останнім юрисдикції щодо воєнних злочинів, злочинів проти людяності та можливого геноциду, скоєного в контексті триваючої агресії та його юрисдикції в цілому. І МКС, і спеціальний трибунал повинні домовитися про практичні та правові питання.

▪️місцеперебування має бути встановлено в Гаазі з метою забезпечення взаємодоповнюваності та співпраці з МКС та іншими міжнародними судами та установами.

▪️Держави та міжнародні організації, які підтримують спеціальний трибунал, повинні надати йому достатні людські та фінансові ресурси, забезпечивши його повну незалежність та ефективне оперативне функціонування.