«Памфір» увійшов до списку найкращих фільмів року за версією The Guardian

«Памфір» увійшов до списку найкращих фільмів року за версією The Guardian

Стрічка Дмитра Сухолиткого-Собчука посіла 37 місце у списку британського видання. 

Про це йдеться на сайті The Guardian. 

«Фільм із Заходу України є одним із найдивніших і найбільш шалених: динамічний і водночас сповнений відчаю. В ньому немає натяків на війну Росії проти України, але, можливо, цей конфлікт є у підтексті, у сенсі племінної відданості, традицій громади та виразного, майже окультного потягу до Заходу», — йдеться в рецензії видання до фільму. 

Стрічка розповідає історію про чоловіка на прізвисько Памфір, який у минулому був контрабандистом в одному із прикордонних сіл на Буковині. Тепер він є зразковим сім'янином, який повернувся додому із заробітків. Однак життя змушує Памфіра знову повернутися до контрабанди. Стрічка занурена у регіональний контекст, традиції та звичаї: від контрабанди до свята Маланки. 

Режисер Дмитро Сухолиткий-Собчук пояснює, що Маланка у «Памфірі» — традиція, яка є точкою відліку для села. 

«Часто на Буковині свято Маланки є відправною точкою, де відраховують рік, тому що це свого роду є виплеском, вивільненням певної енергії та підготовки до святкування. Тут Маланка виступає таким собі гарячим ядром, яке рухає як тектонічні плити історії головних героїв і служить свого роду таким тлом, де відбуваються головні події», — говорить він.

З 22 червня фільм буде доступний на Netflix.

Фото: Микита Кузьменко