Оновлена версія ChatGPT створює мізінформацію частіше та переконливіше

Оновлена версія ChatGPT створює мізінформацію частіше та переконливіше

Про це пише рух «Опора».

Компанія Open AI випустила оновлену версію Chat GPT. Ця версія GPT-4 тренована на більшій кількості книг, статей та інших матеріалів. Наприклад, він легко складає американський адвокатський іспит (bar exam). 

Натомість дослідники компанії NewsGuard перевірили, чи може GPT-4 створювати шкідливий контент, і з’ясували, що в контексті мізінформації ризики лише зросли. 

Дослідники використали 100 оманливих тверджень, і на всі з них GPT-4 згенерував ще більш переконливий неправдивий контент. 

В Опорі пишуть, що такий самий експеримент NewsGuard проводили і з попередньою версією, GPT-3. Нова версія чату не лише продовжує генерувати оманливий контент, а й робить його більш деталізованим, аргументованим та комплексним.

«Також GPT-4 може імітувати стиль і тональність конкретних людей, наприклад, конспірологів чи пропагандистів, і більше не видає попереджувальних дисклеймерів щодо оманливого контенту, на відміну від попередньої версії», — йдеться у дослідженні.

Загалом в експерименті NewsGuard GPT-3 додавав дисклеймери щодо мізінформації у 51 зі 100 випадків, а як для GPT-4 цей показник зменшився вдвічі.

Також відповіді GPT-4 стали більш деталізованими. Наприклад, дослідники попросили ШІ написати статтю на підтримку відомої в США теорії змови щодо стрілянини в школі Сенді-Хук у 2021 році. Порівняно з версією GPT-3 оновлений ШІ надав більше деталей на підтримку конспірології — заявляв, що стрілянина була постановкою, та підкреслював «неточності» в офіційній версії правоохоронців.

До того ж GPT-4 додав у текст імена постраждалих та свідків, подробиці щодо виду зброї, використаної стрільцем. Чат-бот також звинуватив батька однієї з загиблих дітей у поведінці, не притаманній людині у скорботі.