Олександр Сирський — новий головнокомандувач ЗСУ. Що відомо про нього?

Олександр Сирський — новий головнокомандувач ЗСУ. Що відомо про нього?

Олександр Сирський народився у Росії. У 1986 році він закінчив Московське вище військове командне училище. 

Службу проходив в Україні й залишився тут після проголошення незалежності.

У 1996 році він закінчив Академію Збройних Сил України та Національний університет оборони.

У 2000-х роках Сирський командував 72-ю механізованою бригадою. З початком російсько-української війни у 2014 році був начальником штабу АТО. 

У 2015 році він командував силами АТО під час боїв за Дебальцеве. За це він отримав орден Богдана Хмельницького III ступеня. Також Олександр Сирський керував боями у Вуглегірську, селі Рідкодуб та Логвиновому.

З 2019 року він є командувачем Сухопутних військ.

Зеленський називає Сирського «найбільш досвідченим командувачем».

«Він має успішний досвід захисту — провів Київську оборонну операцію. Він має також і успішний досвід наступу — Харківської визвольної операції», — сказав президент у зверненні.

За операцію з оборони Києва Сирський отримав звання Герой України.

У серпні 2022 року в інтерв'ю The Washington Post Сирський розповідав, що для захисту Києва він організував два кільця військ — одне в передмістях і одне в столиці. Він хотів, щоб зовнішнє кільце було якомога далі від внутрішнього, щоб захистити центр міста від обстрілів і тримати росіян на підступах до Києва.

Приблизно за тиждень до вторгнення українські військові перенесли всі командні пункти на поле, в бік ймовірних напрямків наступу Росії. 

«Сирський також видав наказ перемістити авіаційні засоби армії, включаючи гелікоптери та реактивні літаки, з основних баз, віддаляючи їх від очевидних цілей авіаудару», — пише видання.

Згодом Олександр Сирський командував наступальною операцією в Харківській області, внаслідок якої українські військові звільнили Балаклію, Вовчанськ, Куп'янськ, Куп'янськ-Вузловий та інші.

Далі він командував обороною Бахмута. У серпні 2023 року в інтерв'ю BBC він говорив, що хотів би звільнити Бахмут на Донеччині і вважає правильним боротися за нього попри те, що це відтягує українські сили від південного фронту.

«Бахмут — це центр зосередження основних напрямків і доріг. Використовуючи розвинуту мережу доріг російські війська можуть наступати на щонайменше в трьох таких операційних напрямках», — говорив Сирський, цитують журналісти. 

Олександр Сирський очолював оперативно-стратегічне угруповання військ «Хортиця», до якого належать Харківський, Ізюмський, Лиманський, Куп'янський, Бахмутський, Авдіївський та Вугледарський напрямки.