Новопризначений командувач Сил територіальної оборони ЗСУ Ігор Плахута керував Внутрішніми військами МВС під час розгону демонстрацій на Майдані

Новопризначений командувач Сил територіальної оборони ЗСУ Ігор Плахута керував Внутрішніми військами МВС під час розгону демонстрацій на Майдані

18 лютого 2014 року генерал-майор Плахута запевняв журналістів, що штурму Майдану не буде і що у загостренні винні «радикали».

10 грудня 2013 року правоохоронці зачистили урядовий квартал від барикад Євромайдану. 

«Ми силу не застосовували ні на одному з майданчиків [протестів]. Ми просили [активістів] не провокувати. Деякі не витримували і кидали палиці [у силовиків]. Я не можу сказати, скільки постраждалих з того боку, але лікарі надавали допомогу. Затриманих [серед протестувальників] немає», — сказав тоді Плахута у коментарі журналістці hromadske Насті Станко.

«Українська правда» писала, що, за словами Ігоря Плахути, «люди в чорному, які розбирали барикади, це були комунальники». І заявляв про двох постраждалих: «беркутівця» та одного військовослужбовця.

21 січня 2014 року посадовець МВС вийшов до мітингувальників для перемовин. За словами очевидців, цим посадовцем був саме Ігор Плахута.

18 лютого 2014 року генерал-майор Плахута у коментарі журналістам заявив, що штурму Майдану не буде, а у загостренні винні «радикали». 

Тоді до початку того самого штурму залишалося кілька годин. 

Нагадаємо, 11 лютого Президент України призначив Ігоря Плахуту командувачем Сил територіальної оборони ЗСУ. Раніше цю посаду обіймав нинішній начальник Генштабу Анатолій Баргилевич.