Нобелівська премія в жодному разі не має звучати як старий наратив про братні народи — Центр громадянських свобод

Нобелівська премія в жодному разі не має звучати як старий наратив про братні народи — Центр громадянських свобод

Про це повідомила голова ЦГС Олександра Матвійчук під час пресконференції.

«Алесь Беляцкий, Валентин Стефанович, Марфа Рабкова із «Вясни»; Алєг Орлов, Алєксандр Чєркасов, Свєтлана Ганнушкіна, Сєргєй Давідіс із «Меморіалу» — це люди із якими ми боремося пліч-о-пліч вже багато років. Ця історія про опір спільному злу, про те, що свобода не має кордонів, а цінності прав людини універсальні», — сказала Матвійчук.

Голова «Центру громадянських свобод» наголосила, що Нобелівська премія належить усьому українському народові, який бореться за свою свободу.

За словами Олександри Матвійчук, ЦГС планує використати всі можливості, які дає нагорода для звільнення українських полонених військових та цивільних; започаткування реформи міжнародної системи миру і безпеки; створення міжнародного трибуналу і притягнення до відповідальності Владіміра Путіна, Алєксандра Лукашенка та інших воєнних злочинців.

«Нобелівська премія — це встановлення певного стандарту. Людям простіше слухати Нобелівських лауреатів. Тож, перш за все, це дає підсилення нашій позиції, а значить посилення підтримки України», — зазначила виконавча директорка «Центру громадянських свобод» Олександра Романцова.

Нагадаємо, 7 жовтня українській правозахисній організації «Центр громадянських свобод» присудили Нобелівську премію миру.

Центр Громадянських Свобод (ЦГС) заснований у 2007 році для просування цінностей прав людини. Місією організації є становлення прав людини, демократії та солідарності в Україні та регіоні ОБСЄ для утвердження людської гідності. У 2013 році організація створила «ОЗОН» та ініціативу «Євромайдан SOS». Також брала участь у мобільних моніторингових групах у тимчасово окупованому Криму і на Донеччині та Луганщині. У 2015 запустила кампанію «Let My People Go», спрямовану на звільнення політв'язнів, зокрема кримських татар.

Крім «Центру громадянських свобод» Нобелівську премію миру присудили також правозахиснику із Білорусі Алєсю Бєляцкому та російській правозахисній організації «Меморіал».

Фото: Андріана Веляник