Не могли знайти студента, який навчався на кухаря-кондитера. Згодом повідомили про його загибель: обстріл Ржищівського професійного ліцею

Автор:
Свій дім
Не могли знайти студента, який навчався на кухаря-кондитера. Згодом повідомили про його загибель: обстріл Ржищівського професійного ліцею


У ніч проти 22 березня 2023 року в Києві та області оголосили повітряну тривогу. Армія РФ атакувала іранськими безпілотниками навчальний корпус і гуртожитки професійного ліцею у місті Ржищів, яке входить до Обухівського району й розташоване за 80 кілометрів від столиці. 

Загинуло дев’ять людей: двоє працівників закладу освіти, студент третього курсу та мешканці гуртожитків — серед них переселенка, яка ще у 2014 році виїхала з Луганщини. 

Методистка ліцею Наталія Гордієнко мешкає поруч і прокинулася, коли пролунав перший вибух. Усього їх було чотири. На світанку вона побігла туди.  

«Рятувальники, поліціянти… Картина була жахливою. Під час четвертого вибуху загинув водій карети швидкої допомоги, який приїхав на виклик з Кагарлика. Наш працівник з родиною опинилися у лікарні з опіками. Наразі їх вже виписали. Ще одному вийняли уламок, який потрапив у руку», —  пригадує Наталія.

Під час повітряної тривоги чергові по гуртожитках виводили студентів в укриття, розташоване під навчальним корпусом. Коли російські військові влучили у крило закладу — вхід у сховище завалило. 

«Коли вже був цей вибух, і завалилися сходи укриття, то дітей виводили через інший вхід до стадіону, якомога далі від корпусів. Тоді вони дзвонили майстрам виробничого навчання, батькам, які приїжджали і забирали їх», —  розповіла Наталія.

Відразу почали складати списки по групах, щоб зрозуміти, хто ночував у гуртожитку. Не могли знайти одного студента, який навчався на кухаря-кондитера, і двох супроводжувальних. Згодом повідомили про їхню загибель. 

До атаки Ржищівський професійний ліцей працював за змішаною формою навчання: теорія здебільшого проводилася дистанційно, а виробниче навчання — у майстернях. Тепер перейшли на дистанційку. 

«Крило корпусу, де кабінети, не постраждало. Вибиті шибки позабивали плівкою, двері відремонтували й продовжуємо навчання дистанційно. Викладачі ходять на роботу, світло і вода є», — каже методистка.

Історія ліцею починається з 1966 року, коли на базі Ржищівської «Сільгосптехніки» відкрилося сільське професійно-технічне училище №50, яке випускало механізаторів. За роки існування заклад змінював назви, працював у різних приміщенням, а на початку 1970-х отримав власне місце, яку у 2023 зруйнувала армія РФ.

На платформі «Свій дім» можна поділитися власними спогадами про зруйновану оселю або заклад, в якому працювали. Для цього є анкета https://bit.ly/sviydim