НАЗК внесло Mondelez International до списку міжнародних спонсорів війни

НАЗК внесло Mondelez International до списку міжнародних спонсорів війни


Національне агентство з питань запобігання корупції внесло американську транснаціональну компанію з виробництва кондитерських виробів, продуктів харчування та напоїв «Mondelez International» до переліку міжнародних спонсорів війни.

Про це повідомили у НАЗК.

Mondelez International, зокрема, належать бренди «Kraft», «Oreo», «Philadelphia», «Jacobs», «Milka», «LU», «Halls». Компанія має річний дохід близько $26 млрд і працює в 160 країнах світу.

У 2022 році компанія поповнила бюджет Росії на понад $61 млн податків. Річний прибуток російського філіалу Mondelez склав $339 млн (+303% за рік), а виручка — понад $1 млрд (+38% за рік). 

«Це суха фінансова статистика, яка вимірюється життями українських дітей, які більше ніколи не скуштують "Ведмедика Барні"», — написали у НАЗК.

У Росії інтереси Mondelez International представляє ТОВ «Мон'дэлис Русь», яка має три заводи: фабрику «Большевик», виробництво в Покрові та завод у Великому Новгороді.

Після початку повномасштабного вторгнення Mondelez оголосила про призупинення нових інвестицій та вкладень у рекламу в Росії. Однак, у НАЗК зазначають, що, судячи з фінансових показників, російський ринок для компанії залишається перспективним.  

«Mondelez публічно афішує свою благодійну допомогу дітям, які постраждали від російського вторгнення в Україну. Проте водночас лукаво розширює свою діяльність в країні-агресорці й продовжує сплачувати значні кошти до її держбюджету. Який витрачається в тому числі й на ракети, що вбивають українських дітей», — підсумували в Агентстві.