Нардепу Олександру Дубінському оголосили підозру у держзраді. Суд відправив його на 60 діб у СІЗО без права внесення застави

Нардепу Олександру Дубінському оголосили підозру у держзраді. Суд відправив його на 60 діб у СІЗО без права внесення застави

Народному депутату України та ще чотирьом людям оголосили підозру в державній зраді, вчиненій організацією. Група дискредитувала Україну на міжнародній арені. Суд уже відправив Дубінського на 60 діб у СІЗО без права внесення застави.

Про це повідомляє Служба безпеки України та Офіс Генерального прокурора.

СБУ та ДБР зібрали докази держзради нардепа Олександра Дубінського, який під позивним Буратіно здійснював інформаційно-підривну діяльність на користь Росії.

Окрім Дубінського, до складу групи входив екснардеп Андрій Деркач, який перед повномасштабним вторгненням виїхав за кордон. Також до агентурної мережі входив експрокурор Костянтин Кулик. Він теж переховується від правосуддя за кордоном. Керував агентурною мережею в Україні Ігор Колесніков. Заснував цю групу заступник начальника ГРУ Владімір Алєксєєв.

Вони займалися дискредитацією України на міжнародній арені, щоб, серед іншого, погіршити відносини із США. За це вони отримували кошти від російських спецслужб. Йдеться про понад десять мільйонів доларів.

Роль Дубінського в діяльності організації полягала в поширенні фейків про вище військово-політичне керівництво України.

У 2020 році Олександр Дубінський та Андрій Деркач організували пресконференцію, де Дубінський заявив, що син Джо Байдена, який у 2014-2019 роках працював у наглядовій раді української нафтогазодобувної компанії «Burisma», «отримував в Україні гроші».

Напередодні президентських виборів у США 2020 року опоненти Байдена стверджували, що той у статусі віцепрезидента США тиснув на українську владу, аби та не розслідувала діяльність Burisma. Засновником компанії є Міністр природних ресурсів часів Януковича Микола Злочевський.

У травні-липні Деркач оприлюднив начебто записи розмов Порошенка та Байдена як доказ «зовнішнього управління» Україною. За словами Деркача, записи він отримав від неназваних «журналістів-розслідувачів», які стверджують, що Порошенко сам записував свої розмови з Байденом.

Відомо, що в грудні 2019 року він зустрівся з особистим адвокатом Дональда Трампа Рудольфом Джуліані та обговорив створення міжпарламентської групи «Друзі України СТОП корупція».

Про групу відтоді чути не було, але внаслідок розслідування справи щодо імпічменту президента США Дональда Трампа стало відомо, що Джуліані був одним із кураторів так званого неформального каналу американської зовнішньої політики щодо України. Цей канал намагався тиснути на українську владу, аби та оголосила проведення розслідувань проти Burisma та Байденів-старшого й молодшого.

У 2021 році Міністерство фінансів США запровадило санкції проти Андрія Деркача, Олександра Дубінського, Костянтина Кулика, а також Олександра Онищенка та Андрія Теліженка.

За даними американської сторони, Онищенко надав відредаговані аудіокопії нібито аудіозаписів розмов між колишніми українськими та американськими чиновниками, які Деркач оприлюднив. А Теліженко «організував зустрічі між Деркачем і особами США».

Ще тоді Мінфін США назвав Андрія Деркача агентом російських спецслужб.

16 вересня 2022 Деркача оголосили у розшук за підозрою у державній зраді та незаконному збагаченні. У січні 2023 року Володимир Зеленський позбавив Андрія Деркача громадянства України. Після цього ВР проголосувала за позбавлення його депутатського мандату.