НАБУ та САП викрили народного депутата, який намагався заволодіти земельною ділянкою у Києві

НАБУ та САП викрили народного депутата, який намагався заволодіти земельною ділянкою у Києві

Ймовірно, ідеться про колишнього члена «ОПЗЖ» Дмитра Ісаєнка. Він вступив у змову з ексзаступником керівника апарату парламенту та екскерівником «Держбудкомбінату», проте не встиг довести «схему» до кінця через втручання правоохоронців. 

Про це повідомляє Національне антикорупційне бюро.

У 2020 році нардеп організував злочинну групу спільно з тодішнім заступником керівника апарату парламенту та керівником Державного будівельного комбінату Управління справами Апарату Верховної Ради України. 

Вони мали організувати передачу у власність нардепа майно та земельну ділянку «Держбудкомбінату». Аби досягти цього вони, порушуючи закон, провели аукціон для укладення інвестиційного договору на забудову земельної ділянки. Підконтрольна нардепу компанія перемогла на аукціоні. 

Далі злочинна група планувала знести будівлі держпідприємства і скоротити його штат, а згодом збудувати на його території житловий комплекс. Про їхні плани дізналося НАБУ та розпочало слідство. Нардеп спробував залучити Київську міську прокуратуру та інститути судових експертиз до схеми, аби ускладнити слідство антикорупційних органів, проте не отримав бажаного ефекту. 

У березні 2023 року учасники схеми отримали підозри у зловживанні владою. 

На записах перемовин підозрюваних нардепа називають Дмитров Валерійовичем. У парламенті троє нардепі з таким ім'ям по батькові: Любота Дмитро Валерійович, Ісаєнко Дмитро Валерійович та Лубінець Дмитро Валерійович. Колишній член ОПЗЖ Ісаєнко і раніше потрапляв у скандали, пов'язані з корупцією у сфері будівельних робіт.

Фото: НАБУ