НАБУ проводить обшуки в Укрзалізниці, пов'язані із закупівлями для потреб галузі

Авторка:
Катерина Палій
НАБУ проводить обшуки в Укрзалізниці, пов'язані із закупівлями для потреб галузі

Детективи НАБУ здійснюють обшуки в службовому кабінеті глави правління Укрзалізниці Євгена Лященка. Причиною слідчих дій стали зловживання, виявлені в закупівлях компанії.

Про це повідомляє пресслужба Укрзалізниці.

«Правоохоронним органам надано доступ до робочих та домашніх приміщень працівників Укрзалізниці, який був затверджений судовим рішенням, у рамках розслідування, пов'язаного з діяльністю філії "Центр забезпечення виробництва" АТ Укрзалізниця» — заявила пресслужба УЗ.

Цю ситуація також прокоментував голова правління Укрзалізниці Євген Лященко.

«Вкотре наголошую, що серед моїх першочергових завдань на позиції керівника Укрзалізниці — подолання корупційних схем. Сьогодні особисто надав усі роз'яснення НАБУ щодо можливих зловживань у закупівлях», — сказав Лященко.

В УЗ повідомили, що компанія нині тісно співпрацює з НАБУ, СБУ, Національною поліцією, прокуратурою та САП. Вже ухвалено низку кадрових та адміністративних рішень, про які повідомлять згодом.

Укрзалізниця також почала інтенсивно проводити власні службові розслідування. Протягом 2023 року було передано близько 20 справ до правоохоронних органів.

В Укрзалізниці нагадали, раніше НАБУ та САП затримали заступника керівника закупівельного підрозділу Укрзалізниці і провели обшуки в компанії. Йому висувають підозру в отриманні неправомірної вигоди за сприяння в укладенні договорів з «потрібними постачальниками» для потреб залізниці.

За свої «послуги» він отримав новий автомобіль Toyota Camry, який придбали в автосалоні за 1.55 млн грн. Інформація про можливі зловживання з боку нього УЗ передала до правоохоронців, зокрема до НАБУ у квітні 2023 року.

Фото: НАБУ