На тимчасово окупованій території Херсонщини вибухнуло авто з колаборантом Сергієм Москаленком

На тимчасово окупованій території Херсонщини вибухнуло авто з колаборантом Сергієм Москаленком

Москаленко — колаборант з тимчасово окупованої Нової Каховки, який був безпосередньо причетним до катування незаконно затриманих громадян України. Місцеві жителі припускають, що його могли вбити інші члени тимчасової окупаційної адміністрації. 

Про це жителі Нової Каховки розповіли виданню «Нова Каховка City».

У травні 2022 року Москаленко передав росіянам дані про активістів та ветеранів російсько-української війни з Нової Каховки. 

Згодом він очолив місцевий слідчий ізолятор, перетворивши його на катівню.

«Затриманих там били, катували електричним струмом. А щоночі російські військові і місцеві колаборанти виводили полонених до підвалу, ставили обличчям до стіни і стріляли в них із пістолета. Намагались стріляти над головою або біля вух. Так вони робили й зі мною. Після цих пострілів у мене був сильний шум у вухах, я майже нічого не міг чути. Деяких полонених вони розстрілювали по-справжньому», — повідомив Центру журналістських розслідувань мешканець Нової Каховки, який перебував у катівні навесні 2022 року.

Місцеві жителі припускають, що вибух організували росіяни. У Москаленка начебто були конфлікти з тимчасовою окупаційною адміністрацією через розкрадання майна місцевих без дозволу його керівництва.