На міжнародному ярмарку сучасного мистецтва у Відні буде представлено розділ, присвячений Україні

Авторка: Марта Дика
На міжнародному ярмарку сучасного мистецтва у Відні буде представлено розділ, присвячений Україні

Розділ STATEMENT UKRAINE на ярмарку «viennacontemporary» у співпраці з ERSTE Foundation підтримує українських митців та Україну, а також сприяє поширенню української культури за кордоном.

Його ініціювали Борис Ондрейчка, художній керівник viennacontemporary, та Яна Барінова, ексдиректорка Департаменту культури КМДА.

Розділ, присвячений Україні, є цьогорічним контент-фокусом ярмарку «viennacontemporary» і складається з кількох частин:

  • виставка «The Cockerel with Black Wings: A Recovered Heirloom»;
  • панельна дискусія «Українська культура на шляху до ЄС/Ukrainian Culture on its Path to the EU»;
  • NFT drop VC STATEMENT UKRAINE Crypto Art Drop.

На виставці будуть представлені роботи 13 українських та міжнародних художників, які досліджують тему війни. Зокрема виставка висвітлює проблеми втрачених чи потенційних реліквій і різноманітних суспільних відносин, які в них закладені, що вестиме глядача до сходу України. Вона буде відкрита для безоплатного відвідування.

Перед виставкою пройде панельна дискусія «Українська культура на шляху до ЄС» за участю діячів України, Австрії та Європи. У ній візьмуть участь, зокрема, заступниця Міністра культури та інформаційної політики України Галина Григоренко та українська письменниця Тетяна Малярчук.

NFT-дроп VC STATEMENT UKRAINE Crypto Art Drop створений для підтримки української арт-сцени. У проєкті буде представлено щонайменше вісім мистецьких творів, створених відомими сучасними українськими митцями у співпраці з сучасними криптозірками. NFT будуть випущені наприкінці серпня, а сам аукціон відбудеться на objkt.com протягом виставки 9–11 вересня 2022 року.

Повну програму подій ярмарку можна переглянути за покликанням.

Фото: Viennacontemporary | A. MURASHKIN