На Херсонщині виявили холеру та кишкову паличку — Держекоінспекція

На Херсонщині виявили холеру та кишкову паличку — Держекоінспекція

Підтоплення унаслідок підриву Каховської ГЕС забруднило воду пально-мастильними матеріалами та отрутохімікатами. Вже виявили холеру і кишкову паличку.

Про це повідомив начальник відділу держеконагляду земельних ресурсів Державної екологічної інспекції України Олег Павленко.

Великої забрудненості немає, але є випадки виявлення холерної та кишкової паличок,

«Ми моніторимо південний округ, щодня відбираємо проби води й робимо аналізи. З нами паралельно робить аналізи СЕС, яка відстежує санепідеміологічну ситуацію, адже затопило дуже багато населених пунктів, надвірних будівель, каналізацій. Ми досліджуємо воду з хімії, а вони (фахівці санепідемстанції, — ред.) — з біології», — сказав представник Держекоінспекції.

Воду з криниць можна буде вживати тільки після того, як їх прочистять і перевірять зразки в лабораторії.

«Питання в іншому — як вона буде сходити. Там ґрунти дуже важкі, ще й засолені. У нижніх горизонтах присутній гіпс», — додав Павленко.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоровʼя попереджало про ризик інфекційних захворювань через підтоплення.

«Небезпечні для здоров’я хімічні речовини, а також збудники інфекційних хвороб із кладовищ, вбиралень, сміттєзвалищ можуть опинитися у криницях та відкритих водоймах на території, підтопленій внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС», — написали в Міністерстві.

Також Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець повідомляв, що під загрозою зникнення девʼять об’єктів Смарагдової мережі, пʼять Рамсарських угідь площею понад 76 тис. га. Через це можуть загинути 160 тисяч птахів та понад 20 тисяч диких тварин.

Оновлено:

В Україні немає випадків холери — головний державний санітарний лікар Ігор Кузін

Проте на підтоплених територіях існують ризики погіршення ситуації із інфекційним захворюванням, зокрема і холери. 

«В Україні не зареєстровано випадків або підозр на холеру. Усі результати досліджень зразків, взятих як з об'єктів навколишнього середовища, так і від пацієнтів з ознаками гострої кишкової інфекції, — негативні», — написав Кузін. 

Ігор Кузін закликав не використовувати воду з індивідуальних криниць та колодязів на раніше підтоплених територіях.