МЗС України евакуює українців із Судану, де тривають бойові дії між військовими

МЗС України евакуює українців із Судану, де тривають бойові дії між військовими


Про це повідомив речник МЗС України Олег Ніколенко. 

За його словами, Україна почала роботу для евакуації громадян, які бажають виїхати з Судану. Для цього формуються списки осіб, відпрацьовуються логістичні маршрути й безпекові аспекти.

«МЗС, посольство України в Єгипті та інші причетні відомства нині вживають активних заходів задля евакуації українців, які опинилися в зоні бойових дій. Зокрема, сформовано список осіб, які виявили бажання залишити країну, відпрацьовуються логістичні маршрути та безпекові аспекти. Підтримуємо також зв'язок із міжнародними партнерами», — написав Ніколенко. 

Українці можуть отримати консульську допомогу звернувшись до:

▪️ Посольства України в Єгипті: +20 100 00 396 48 або на електронну пошту: [email protected]

▪️ Почесного консульства України в Хартумі: +249 91 230 2520; або

▪️ МЗС України: +380442381588 або на електронну пошту: [email protected].

Нагадаємо, із 15 квітня у Судані триває спроба державного перевороту. Бої між армією Судану та «Силами швидкого реагування» (RSF)  тривають майже по всій країні. У столиці країни Хартумі тривають запеклі сутички. 

Причиною протистояння стали розбіжності щодо того, як RSF мають бути інтегровані в армію. Збройні Сили Судану відкинули будь-яку можливість переговорів або діалогу з RSF до розпуску угрупування.

Видання Aljazeera повідомляло, що RSF взяли у полон єгипетських пілотів, які перебували на авіабазі на півночі країни, а також захопили їхні літаки.

Фото: CNN