МЗС Ірану звинуватило Україну, Канаду, Швецію та Велику Британію у «переслідуванні політичних цілей та інтересів»

МЗС Ірану звинуватило Україну, Канаду, Швецію та Велику Британію  у «переслідуванні політичних цілей та інтересів»

Іран звинуватив Україну, Канаду, Швецію та Велику Британію у «переслідуванні політичних цілей та інтересів» через позов, який країни подали до Міжнародного суду ООН.

Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ Ірану. 

МЗС заявило, що Іран нібито вжив усіх необхідних заходів для з’ясування деталей катастрофи. Країна поставилася до розслідування справи «добросовісно, прозоро та з повною серйозністю».

«Військовий прокурор Тегерана провів своє попереднє та всебічне серйозне, незалежне та неупереджене розслідування. Військовий суд провів справедливий і прозорий судовий розгляд справи», — зазначено в заяві.

Іран підготував технічний звіт у визначений час за участю експертів із Франції, США, України, Канади та Великої Британії. Міжнародна організація цивільної авіації підтвердила, що більшість експерти із вище згаданих країн схвалила цей звіт.

Нагадаємо, 5 липня Міжнародний суд ООН прийняв спільний позов України, Канади, Швеції, та Великої Британії проти Ірану щодо збиття Тегераном літака рейсу PS752. На думку заявників, Іран порушив зобовʼязання Монреальської конвенції, та «не вжив усіх можливих заходів для запобігання незаконного і навмисного вчинення злочину».