Музика, яку ви могли пропустити: добірка від «СЛУХ»

Автори:
Медіа «СЛУХ»
Музика, яку ви могли пропустити: добірка від «СЛУХ»

Щомісяця медіа про музику та культуру «СЛУХ» шукає альбоми, пісні та кліпи, які не опинилися в хіт-парадах та пройшли повз слухачів. Разом із ними публікуємо добірку української музики, яку ви маєте почути. 

Альбоми

Hliborob — Donbass Blues (EP)

Гурт переосмислює поезію Василя Стуса, оповідає байку в манері містичного неофольку й демонструє елегантність донбаського блюзу. У трьох композиціях відчувається харизматичність і драйвовість «Hliborob».

Rusiiick, Misha Substance — Reactor

Двоє резидентів київського лейблу «Polygon» випустили спільний альбом. Унікальне електронне звучання у ламаних ритмах на шаленій швидкості поєднується з агресивним речитативом. Кожен трек навантажує гнітючою тривогою і безцеремонно залишає з нею наодинці. 

plaaaato — Vse Zminylos

Альбом-щоденник писався два роки від початку повномасштабного вторгнення. У ньому відображено все, що проживали українці, та особисті переживання соліста. Це шумна, гучна, строката робота зі спотвореними гітарами, написана в найкращих традиціях жанру. 

Пісні

Євгеній Дубовик feat. Kyryllch, Andrii Frolov, Ivan Korniienko, Stanislav Diachenko — Motion

Піаніст Євгеній Дубовик та компанія випустили справжнє музичне диво. Настрій, як і темп композиції, постійно змінюється: кидає зі спокою у торнадо емоцій та напруги — і знову відпускає, щоб через декілька секунд затягнути назад із новою силою.

Sheetel, Renie Cares — Я — це ти

Sheetel та Renie Cares поклали вірш українського поета Майка Йогансена на електронне тріп-хопове звучання. Як зазначають музиканти, саме через «особливість мови українського авангардиста зʼявилась ідея написання цього треку».

Shmiska — Нічого

Виконавиця дивиться на щасливі пари навколо й усвідомлює, що не відчуває нічого з того, що відчувають вони. Драматична композиція для тих, хто поділяє почуття дівчини і теж не розуміє, де ті метелики в животі, про які всі говорять.

Кліпи

YUVI — Жидає

У кліпі електронна продюсерка Уляна Автенюк із музикантом Андрієм Бармалієм демонструють жертовність, якої вимагає мистецтво. Надмірна кінематографічність разом із християнськими алюзіями викликають відчуття легкої ніяковості.

Паліндром — Сансет

Степан Бурбан пригадує «Главу 94», розмірковує про зраду та суперечки всередині країни, порівнює юного себе з уже дорослим собою 30-річним. Кліп «Сансет» — це хроніка життя «Паліндрома» з кадрами з концертів та фрагментами з близькими людьми.

Granat Garden — СЦСЦ

Гурт висміює патерни поведінки в сучасному суспільстві й застерігає, що якщо нічого не зміниться, то це призведе до соціальної деградації. Вийшло протестно, грайливо, жваво.