Музика, яку ви могли пропустити: добірка від «СЛУХ»

Автори:
Медіа «СЛУХ»
Музика, яку ви могли пропустити: добірка від «СЛУХ»

Щомісяця медіа про музику та культуру «СЛУХ» шукає альбоми, пісні та кліпи, які не опинилися у хіт-парадах і пройшли повз слухачів. Разом із ними публікуємо добірку української музики, яку ви маєте почути. 

Альбоми

Dobryva — Музика мій дім

Dobryva створюють музику, що допомагає не зʼїхати з глузду, і трансформують тривогу, страх і журбу в щось ейфоричне й легке. Енергійне й начебто радісне електронне звучання — це блискуча обгортка трагічних сенсів дуету. Втрачене кохання, апатія й очікування закінчення війни фіксуються у текстах, і, як грім серед ясного неба, вириваються крізь чіпкі танцювальні поп-мотиви. 

ummsbiaus & Difference Machine — на півшляху від витоку до краю

Історія створення альбому почалася із запису спільно з музикантом і військовим медиком Едуардом Драчем семплів різноманітних українських інструментів. Пізніше ці семпли музиканти перетворили на повноцінні пісні, додавши вокальні партії. Вийшло оригінальне переосмислення фольку. 

Пісні

Tember Blanche, The Budchuk — Телепат

Увага, потенційний хіт для радіо! Інді-поп-дует Tember Blanche разом із саундпродюсером The Budchuk створили запальну пісню. Дует придумав текст і мелодію, а Артем — хітові аранжування. Це нагадування казати партнерам усе прямо.

Yuvi — Цьом

Уляна Автенюк робить вишукану й нетипову поп-музику з відтінками електроніки. Любов, френдзона, складність вибору, приборкання співзалежності — саундпродюсерка знову показує крихкість й ніжність, що йдуть поруч із її силою та непохитністю.

Yevhen Puhachov Quartet — Tension

Це максісингл від квартету гітариста й учасника Hyphen Dash Євгена Пугачова, до складу якого входять також саксофоніст Андрій Бармалій, барабанщик Олександр Явдик і басист Станіслав Дяченко. it’s happening again (genocide?) — осмислення циклічності історії та злочинів, які Росія продовжує вчиняти на території України. А Irreparable Loses — композиція про особисті втрати, в якій Женя намагається прожити біль від втрати батьків. 

Darie Lu — Містичне кохання

Артистка поєднує психоделічний поп із неосоулом, а її голос, магічний та повітряний, так і кличе розчинитися у світі казок і цукрових хмаринок.

Small Depo, ДК Енергетик — Черга

Два головних сучасних постпанк-колективи обʼєднались і створили трек-уособлення жанру. «Черга» натхненна роздумами про плин часу та відчуттями людини, на якій генеалогічне дерево обривається, адже після неї не залишилось нікого. 

Кліпи

Love, Mary — Ліс

Мавка Love, Mary затягує у свій дрімучий та містичний ліс, що уособлює душу артистки. Вона блукає заплутаними й темними стежками свідомості, демонструючи свої депресивність і внутрішню нестабільність.

Lipatova — Сумʼяття

Друга сольна пісня проєкту Ані Ліпатової. Як і на «Шум», над музикою та аранжуваннями співачка працювала разом із колегою Артемом Уманським. Вони створили легкий, приємний танцювальний поп-трек, щоб трохи розслабитись. Це має звучати з усіх навушників і колонок цього літа.

Alice Change — Я знову все зіпсувала

Співачка вилила свої переживання через розрив стосунків у музику: вона звинувачує себе у тому, що вони розпалися через її складний характер. Вийшов емоційний альтернативний рок, у кожному звуці якого відчувається біль Alice Change.

Ship Her Son — У вічність/Вдих

Надія українського постіндастріалу Антон Шиферсон повернувся із подвійним синглом після дворічної паузи. «У вічність» — спільна робота музиканта й Антона Слєпакова, який натхненно декламує свою заплутану метафорами поезію, що потім обривається клекотом синтетичних звуків. «Вдих» — логічне продовження цієї напруженої енергетичної історії.