Музика, яку могли пропустити: підбірка треків жовтня від «СЛУХ»
Медіа «СЛУХ»
Медіа «СЛУХ» підготували підбірку нових пісень, які ви могли пропустити.
🎶 Пісні
sophistication. & Vilhelm Strange — Tempo
У прохолодному данському Копенгагені українська інді-фольк-виконавиця Софія Швагер та її місцевий друг-музикант записали одну з найкращих пісень цієї осені.
Zbaraski — U Horakh
Довгоочікувана пісня Івана Збараського вирізняється з-поміж інших його робіт: замість виваженого R’n’B тут звучить пульсуюча електроніка, а текст — опис та емоції від походу в гори.
SadSvit & Структура Щастя — Силуети
Два відкриття року в Україні на одній пісні, що більше тяжіє до постпанк-звучання SadSvit. Недивно — це перша ластівка з наступного альбому.
Postman — Common Memory
«Вона нав’язує до дихотомії, теми, якої я завжди намагався уникати. Ця пісня про добро і зло, чорне і біле, світло і темряву», — каже про свою нову заспокійливу за звуком і філософську за текстом роботу Костянтин Почтар.
PROBASS ∆ HARDI & ЮЮ — Палає
Новою роботою електронний дует показує, що PROBASS ∆ HARDI готові до експериментів.
TVORCHI — Вимкни телефон
Легкий та іронічний трек тернопільського дуету про телефонну залежність, але не від пабліків із новинами, а від красивого життя в соцмережах.
alyona alyona — Викину 2
Після періоду переважно ліричних фітів і сольних треків alyona alyona згадала, що вона реперка: взяла біт і зачитала, як у старі добрі часи. Новий трек — переосмислення однойменного треку з дебютного альбому.
🎬 Кліпи
Oi FUSK — Пір’ячко
Репер продовжує випускати кліпи, від яких перехоплює подих. У відео на пісню про внутрішню пустоту та водночас силу людини «змінити архітектуру світу» бачимо напівоголеного Oi FUSK у крові з самурайською катаною та в скляному клубі, то в повітрі.
Міша Крупін — Палає
Новина про вибух на Кримському мосту настільки вразила Мішу Крупіна, що він написав блюзову пісню за 15 хвилин і доповнив її анімаційним відео.
Kalush Orchestra & The Rasmus — In The Shadows of Ukraine
Спільна пісня українського та фінського гуртів — перероблений хіт нульових «In The Shadows» від The Rasmus під впізнаваний звук калуського гурту про те, що зараз переживають українці.
K.E.D.R.O.V.A — Вечр
У минулому топмодель, а тепер співачка та музиканта Женя Кедрова треком з містичним відеорядом показує, що має потенціал вразити самобутнім звуком.
TUMAZAR — Rings of Saturn
TikTok-блогер, який розбирає англомовні пісні, вирішив спробувати себе в музиці та випустив дебютну пісню. Синтезатори створюють таку атмосферу, що хочеться полетіти в космос, а кліп тільки підсилює це бажання.
Lady Aphina — Ні честіНі серцяНі совісті
Безкомпромісний рок, зітканий з болю та ненависті до всього російського, який підкреслює кліп з роботами художника Антона Логова.
Balaklava Blues — Gimme
Нова робота українсько-канадського гурту — про боротьбу, самовідданість і єдність захисту й тилу.
📀 Альбоми
The Prince Albert — Phylo EP
Повернення харківського гурту, який за шість років випустив дві пісні. Проте тепер The Prince Albert не шукають себе на перетині постпанку та нью-вейву, у їхній музиці з’явилося більше електроніки, флер світлої сторони тріп-хопу та місце для духових.
Лилу45 — Артгаус
Найпродуктивніша співачка України не зупиняється — це третій у 2022 році альбом Лилу45. Типово осінній запис про особисті переживання, але запам’ятовується пісня «Мене ноги несуть» — описує нашу реальність.
Thekomakoma — Наївний альбом
«Глянь на зірочки in the sky — найди собі свою і не відпускай», — цей рядок з пісні «Зірочки» якнайкраще описує новий мініальбом українського «короля рейву». Хоча рейву тут майже і немає — навпаки запис з душевною лірикою.
Casa Ukrania — Habal Garmin
Одеський гурт підштовхує вивчати історію України. Новий інструментальний альбом — спроба розповісти про Голокост за часів румунської окупації міста в 1941–1944 роках.
Від дозвілля євреїв до облоги міста, вбивств і депортації — цей цілісний атмосферний запис із елементами електроніки та оркестровими вставками слухається особливо тривожно і викликає паралелі з нашими реаліями.
Balaklava Blues — Let Me Out
Українсько-канадський гурт випустив один із найкращих альбомів осені. Вогняний електро-фольк із експресивним вокалом, подекуди з нотками етніки. Під цю музику хочеться стрибати через багаття та робити ляльки вуду самі знаєте з ким.