Музика, яку могли пропустити: підбірка треків жовтня від «СЛУХ»

Автори:
Медіа «СЛУХ»
Музика, яку могли пропустити: підбірка треків жовтня від «СЛУХ»

Медіа «СЛУХ» підготували підбірку нових пісень, які ви могли пропустити.

🎶 Пісні 

sophistication. & Vilhelm Strange — Tempo

У прохолодному данському Копенгагені українська інді-фольк-виконавиця Софія Швагер та її місцевий друг-музикант записали одну з найкращих пісень цієї осені. 

Zbaraski — U Horakh

Довгоочікувана пісня Івана Збараського вирізняється з-поміж інших його робіт: замість виваженого R’n’B тут звучить пульсуюча електроніка, а текст — опис та емоції від походу в гори.

SadSvit & Структура Щастя — Силуети 

Два відкриття року в Україні на одній пісні, що більше тяжіє до постпанк-звучання SadSvit. Недивно — це перша ластівка з наступного альбому.

Postman — Common Memory

«Вона нав’язує до дихотомії, теми, якої я завжди намагався уникати. Ця пісня про добро і зло, чорне і біле, світло і темряву», — каже про свою нову заспокійливу за звуком і філософську за текстом роботу Костянтин Почтар.

PROBASS ∆ HARDI & ЮЮ — Палає

Новою роботою електронний дует показує, що PROBASS ∆ HARDI готові до експериментів. 

TVORCHI — Вимкни телефон 

Легкий та іронічний трек тернопільського дуету про телефонну залежність, але не від пабліків із новинами, а від красивого життя в соцмережах.

alyona alyona — Викину 2

Після періоду переважно ліричних фітів і сольних треків alyona alyona згадала, що вона реперка: взяла біт і зачитала, як у старі добрі часи. Новий трек — переосмислення однойменного треку з дебютного альбому.

🎬 Кліпи

Oi FUSK — Пір’ячко

Репер продовжує випускати кліпи, від яких перехоплює подих. У відео на пісню про внутрішню пустоту та водночас силу людини «змінити архітектуру світу» бачимо напівоголеного Oi FUSK у крові з самурайською катаною та в скляному клубі, то в повітрі.

Міша Крупін — Палає

Новина про вибух на Кримському мосту настільки вразила Мішу Крупіна, що він написав блюзову пісню за 15 хвилин і доповнив її анімаційним відео.

Kalush Orchestra & The Rasmus — In The Shadows of Ukraine 

Спільна пісня українського та фінського гуртів — перероблений хіт нульових «In The Shadows» від The Rasmus під впізнаваний звук калуського гурту про те, що зараз переживають українці.

K.E.D.R.O.V.A — Вечр

У минулому топмодель, а тепер співачка та музиканта Женя Кедрова треком з містичним відеорядом показує, що має потенціал вразити самобутнім звуком.

TUMAZAR — Rings of Saturn

TikTok-блогер, який розбирає англомовні пісні, вирішив спробувати себе в музиці та випустив дебютну пісню. Синтезатори створюють таку атмосферу, що хочеться полетіти в космос, а кліп тільки підсилює це бажання.

Lady Aphina — Ні честіНі серцяНі совісті 

Безкомпромісний рок, зітканий з болю та ненависті до всього російського, який підкреслює кліп з роботами художника Антона Логова.

Balaklava Blues — Gimme 

Нова робота українсько-канадського гурту — про боротьбу, самовідданість і єдність захисту й тилу. 

📀 Альбоми

The Prince Albert — Phylo EP

Повернення харківського гурту, який за шість років випустив дві пісні. Проте тепер The Prince Albert не шукають себе на перетині постпанку та нью-вейву, у їхній музиці з’явилося більше електроніки, флер світлої сторони тріп-хопу та місце для духових.

Лилу45 — Артгаус 

Найпродуктивніша співачка України не зупиняється — це третій у 2022 році альбом Лилу45. Типово осінній запис про особисті переживання, але запам’ятовується пісня «Мене ноги несуть» — описує нашу реальність.

Thekomakoma — Наївний альбом

«Глянь на зірочки in the sky — найди собі свою і не відпускай», — цей рядок з пісні «Зірочки» якнайкраще описує новий мініальбом українського «короля рейву». Хоча рейву тут майже і немає — навпаки запис з душевною лірикою.

Casa Ukrania — Habal Garmin

Одеський гурт підштовхує вивчати історію України. Новий інструментальний альбом — спроба розповісти про Голокост за часів румунської окупації міста в 1941–1944 роках.

Від дозвілля євреїв до облоги міста, вбивств і депортації — цей цілісний атмосферний запис із елементами електроніки та оркестровими вставками слухається особливо тривожно і викликає паралелі з нашими реаліями.

Balaklava Blues — Let Me Out 

Українсько-канадський гурт випустив один із найкращих альбомів осені. Вогняний електро-фольк із експресивним вокалом, подекуди з нотками етніки. Під цю музику хочеться стрибати через багаття та робити ляльки вуду самі знаєте з ким.