МОК заборонив Великій Британії проводити відбіркові турніри на Олімпіаду-2024

МОК заборонив Великій Британії проводити відбіркові турніри на Олімпіаду-2024

Міжнародний олімпійський комітет заборонив Великій Британії проводити відбіркові турніри з «нових» видів спорту на Олімпіаду-2024. Причиною цього стала політика британського уряду щодо російських і білоруських спортсменів.

Про це пише The Times.

У червні 2024 року у Лондоні мали пройти відбіркові змагання з брейк-дансу, скейтбордингу, спортивного скелелазіння та фрістайлу.

Але МОК повідомив Британську олімпійську асоціацію, що більше не розглядає Лондон як місце проведення змагань. Причиною стала нібито «дискримінаційна політика британського уряду щодо російських та білоруських спортсменів».

Все тому, що уряд Великої Британії висунув низку вимог атлетам з Білорусі та Росії щодо участі у будь-яких турнірах. Ці спортсмени зобов'язані:

•підписати особисту декларацію про нейтралітет і погодитися не підтримувати війну в Україні;

•не підтримувати керівництво РФ;

•не отримувати державне фінансування.

Водночас у МОК вважають, що такі заяви «можуть поставити у скрутне становище російських спортсменів після того, як вони повернуться на Батьківщину».

МОК дозволяє атлетам з Білорусі та РФ брати участь у змаганнях під нейтральним прапором, за умови, що вони не мають зв'язків із військовими та не робили жодних заяв на підтримку російської війни в Україні.