МОК тимчасово виключив Олімпійський комітет Росії через включення до складу «олімпійських органів» з тимчасово окупованих територій України

МОК тимчасово виключив Олімпійський комітет Росії через включення до складу «олімпійських органів» з тимчасово окупованих територій України

Міжнародний олімпійський комітет тимчасово відсторонив Олімпійський комітет Росії через включення до свого складу «олімпійських органів» з тимчасово окупованих територій України.

Про цей йдеться у заяві МОК.

На початку жовтня Олімпійський комітет Росії включив до свого складу так звані «регіональні олімпійські комітети» «днр», «лнр» і тимчасово окупованих  Херсонської та Запорізької областей.

Причину такого рішення у МОК пояснили порушенням Олімпійським комітетом Росії (ОКР) олімпійської хартії у контексті територіальної цілісності України.

МОК визначив для Олімпійського комітету Росії безстрокове відсторонення, до першого повідомлення. Можливими наслідками такого рішення є:

  • неможливість виконання ОКР функцій національного олімпійського комітету та отримування фінансування від Олімпійського руху;

МОК залишає за собою право визначити можливість участі «нейтральних» спортсменів з російським паспортом на Олімпійських іграх 2024 та 2026 років, відповідно до рекомендацій організації від 28 березня 2023 року.

При цьому МОК досі не ухвалив остаточного рішення щодо майбутнього спортсменів з Росії та Білорусі на Олімпійських іграх у Парижі.

Нагадаємо, 28 березня керівник Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах підтримав повернення російських і білоруських спортсменів до міжнародних змагань під нейтральним статусом.