Міжнародна федерація з дзюдо не допустила до кваліфікації на олімпіаду вісьмох росіян, проте жодний із них не є спортсменом

Міжнародна федерація з дзюдо не допустила до кваліфікації на олімпіаду вісьмох росіян, проте жодний із них не є спортсменом

Заборона стосується допоміжного персоналу, тренерів та очільників делегації, які «певною мірою пов'язані з керівництвом країни».

Про це на пресконференції заявив генеральний директор федерації Влад Марінеску, повідомляє профільне видання «Inside the Games».

Нагадаємо, Міжнародна федерація дзюдо дозволила росіянам та білорусам брати участь у своїх змаганнях під нейтральним прапором. «Незалежна компанія» перевірила спортсменів та персонал на участь у пропаганді війни.  

Згідно з її звітом, ніхто зі спортсменів начебто не мав відношення до пропаганди російського вторгнення в Україну.

Водночас за підрахунками «Суспільного», щонайменше сім зареєстрованих спортсменів входять до Центрального спортивного клубу армії РФ, а отже є військовими.

Крім того, Міжнародна федерація дзюдо зареєструвала на чемпіонат 2023 року під нейтральним прапором двох громадян Білорусі. Це було зроблено з порушенням правил федерації. «Свідомі» попросили організацію прокоментувати свої дії, проте відповіді не надійшло.