Міністр оборони РФ Сєргєй Шойгу провів розмови з керівниками Міноборони Франції, США, Великої Британії та Туреччини

Авторка: Марта Дика
Міністр оборони РФ Сєргєй Шойгу провів розмови з керівниками Міноборони Франції, США, Великої Британії та Туреччини

Про це повідомили у Міноборони Російської Федерації.

Під час телефонних розмов із Себастьяном Лекарно, Беном Воллесом, Ллойдом Остіном та Хулусі Акаром російський міністр звинуватив Україну у підготовці провокацій з використанням "брудної бомби".

«Брудна бомба» — це зброя, що поєднує в собі радіоактивний матеріал зі звичайною вибухівкою. Це не ядерна зброя, її масштаби ураження значно менші. Насамперед вона покликана ускладнювати перебування цивільних у зоні удару, спричиняти економічні втрати та сіяти паніку.

Росіяни вважають, що Україна нібито хоче завдати удару такою бомбою, аби звинуватити Росію у застосуванні зброї масового ураження та «підірвати довіру до Москви».

У Міністерстві оборони Великої Британії повідомили, що дзвінок ініціювала РФ, а Шойгу сказав, що країни Заходу і зокрема Британія нібито сприяє планам України «з ескалації» війни.

Бен Воллес спростував подібні заяви та зазначив, що такі звинувачення не повинні використовуватися як привід для більшої ескалації. Міністр оборони Сполученого Королівства також підтвердив підтримку України з боку Великої Британії та ширшої міжнародної спільноти.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав подібні російські заяви про «брудну бомбу» абсурдними та небезпечними. Очільник МЗС зазначив, що Україна є відданою стороною ДНЯЗ і не має жодних «брудних бомб», а росіяни, за словами міністра, часто звинувачують інших у тому, що планують самі.

Фото: Associated Press