Міністерство молоді та спорту заборонило збірним України брати участь у змаганнях, де є росіяни та білоруси

Міністерство молоді та спорту заборонило збірним України брати участь у змаганнях, де є росіяни та білоруси

12 квітня Міністерство молоді та спорту України заборонило національним збірним командам змагатися  у міжнародних спортивних змаганнях, де будуть присутні російські та білоруські спортсмени.

Про це свідчить наказ, опублікований на сайті Міністерства молоді та спорту України. 

Відповідно до наказу, обмеження на участь у змаганнях стосуються усіх представників національних збірних України з олімпійських, неолімпійським та паралімпійських видів спорту. Документ підписав заступник міністра молоді та спорту України Матвій Бідний. Наказ складається із пʼяти пунктів.

У другому пункті йдеться про те, що Департаментам олімпійського спорту, фізичної культури та неолімпійських видів спорту, Українському центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» забезпечать відкликання з відряджень офіційних делегацій у разі участі у відповідних змаганнях російських або білоруських спортсменів. 

«У разі виявлення фактів, зазначених у пункті 2 цього наказу, особам, які відповідають за відрядження відповідних офіційних делегацій, забезпечити повернення учасників цих офіційних делегацій на територію України або до місць, звідки їх було відряджено», — йдеться у наказі. 

Зокрема рекомендували всеукраїнським спортивним федераціям моніторити можливу участі російських та білоруських спортсменів у міжнародних спортивних змаганнях та своєчасно інформувати Мінмолодьспорт у разі виявлення таких фактів.

Нагадаємо, 25 січня Міжнародний олімпійський комітет запропонував дозволити виступати росіянам та білорусам під нейтральним прапором на Олімпійських іграх 2024 року в Парижі. Україна висловилась проти цього.

Президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах сказав, що виключати атлетів через їхній паспорт — не відповідає цінностям та місії Олімпійської хартії. 28 березня Глава МОК підтримав повернення російських і білоруських спортсменів до змагань у нейтральному статусі

Натомість уряди 34 країн закликали Міжнародний олімпійський комітет виключити Росію та Білорусь з Олімпіади 2024 року в Парижі.

Окрім цього, Міністерка внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фейзер пригрозила відмовити російським спортсменам у в’їзді, якщо Міжнародний олімпійський комітет (МОК) їх допустить до змагань.