Китай таємно продає до Росії дрони, компоненти для бронежилетів та тепловізори

Китай таємно продає до Росії дрони, компоненти для бронежилетів та тепловізори

Китай за останній рік значно збільшив торгівлю товарами подвійного призначення до Росії. Зокрема, збільшився китайський експорт безпілотників та кераміки, яку використовують у бронежилетах.

Про це пише Politico з покликанням на митні дані.

Росія імпортувала безпілотників з Китаю на понад 100 млн доларів. Це у понад 30 разів більше, ніж імпортувала Україна.

Експорт до РФ кераміки, яку використовують у бронежилетах, з Китаю збільшився на 69% до понад 225 мільйонів доларів. Водночас експорт в Україну впав на 61% до п'яти мільйонів.

Такий імпорт до Росії здійснюється через спеціально створені компанії, які призначені для приховування торгівельної діяльності.

Однією з таких компаній є «Сильва», яку зареєстрували у республіці Бурятія в Росії у вересні 2022 року. Вона замовила у китайської компанії «Shanghai H Win» по 100 тисяч касок та бронежилетів.

Деякі китайські компанії заявляють, що нібито розірвали зв'язки з Росією. Однією з них є компанія DJL, яка заявляє, що нібито перешкоджає використанню своїх товарів під час бойових дій. Але журналісти Politico знайшли контакт компанії «Inflight» на постачання Росії дронів DJL через іншу компанію в Гонконгу. Контракт уклали у жовтні 2022 року.

Фото: POLITICO