Кожен російський удар по цивільних об’єктах наближає міжнародний консенсус щодо відповідальності Росії — Зеленський

Авторка: Марта Дика
Кожен російський удар по цивільних об’єктах наближає міжнародний консенсус щодо відповідальності Росії — Зеленський

Про це президент сказав у вечірньому зверненні.

  • Зеленський зазначив, що іще тривають відновлювальні роботи в тих регіонах, де 31 жовтня були влучання російських ракет.

Повітряні сили та сили ППО збили 45 із 55 випущених російських ракет. Більшість об’єктів, які росіяни визначили собі за мішені, вдалося врятувати.

Президент України подякував за цей результат усім командуванням Повітряних сил: «Південь», «Північ», «Схід» і «Захід» — та всім підрозділам Сил оборони, які залучені до захисту неба.

Також українські військові збили чотири російські гвинтокрили: три ударні Ка-52 і один Мі-8.

  • Володимир Зеленський розповів, що 31 жовтня був із візитом в Україні Прем’єр-міністр Чехії.

Зеленський підписав з Петром Фіалою спеціальну декларацію щодо євроатлантичної інтеграції Україно. Чехія підтвердила, що підтримає членство України в НАТО. Декларація також містить конкретні напрямки співпраці для імплементації стандартів НАТО в Україні.

Україна розпочала роботу з підписання таких декларацій з усіма членами Альянсу.

  • Президент провів розмову з Канцлером Німеччини Олафом Шольцом. Зеленський подякував йому за надану систему протиповітряної оборони IRIS-T та проінформував про досягнуті німецькою системою результати.

Політики обговорили можливості збільшення німецької підтримки для України, зокрема й у відновленні інфраструктури після ударів.

  • Президент України розмовляв також із Генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррішем. Зеленський поінформував його про новий рівень ескалації через російські дії.

Також президент Зеленський підписав три укази про нагородження українських військових — 406 бійців ЗСУ відзначені державними нагородами.

Фото: Офіс Президента України