Контингент ПВК «Вагнер» у Білорусі не буде дуже великим — Зеленський

Контингент ПВК «Вагнер» у Білорусі не буде дуже великим — Зеленський

Президент Володимир Зеленський заявив, що контингент ПВК «Вагнер» у Білорусі не буде дуже великим. 

Про це він сказав під час пресконференції з президентами Литви та Польщі. 

«Та кількість, яка пішла в позитивному сенсі на Москву, в порівнянні з тим, скільки було у нас — це неможливо порівняти, тому я не можу сказати, наскільки вони будуть комусь загрожувати на території Білорусі, тому що, вважаю, що контингент цей буде не дуже великий», — сказав Зеленський.

Українська розвідка щодня доповідає президенту про кількість «вагнерівців», які будуть на території Білорусі.

«Наша армія вважає, що ситуація на півночі нашої держави незамінна, ситуація нами контрольована», — додав Зеленський 

Водночас Анджей Дуда вважає, що група досвідчених у боях і добре навчених солдатів, завжди становить потенційну небезпеку.

«Ніхто з нас сьогодні не знає, яке має бути використання цих солдатів, які будуть перенесені де-факто у Білорусь, які будуть їхні завдання. Ми не знаємо, чи будуть вони створювати загрозу для України з півночі, чи вони будуть підтримувати міграційні потоки на польському, литовському і латвійському кордонах, чи матимуть якісь інші завдання, направлені проти Північноатлантичного союзу, чи проти України», — сказав він.

Разом з тим білоруська служба «Радіо Свобода» опублікувала супутникові знімки можливого польового табору «вагнерівців» у селі Цель.

Це село розташоване приблизно 90 км від Мінська. 

На знімках — військова частина в Целі. Одне фото зроблене 17 червня, а інше — 27. На території з'явилися майданчики: це можуть бути намети однакового розміру або великогабаритна техніка «вагнерівців», припускають журналісти.

Фото: Офіс Президента України та «Радіо Свобода»