Конституційний суд Сакартвело встановив порушення президенткою конституції країни

Конституційний суд Сакартвело встановив порушення президенткою конституції країни

Конституційний суд Сакартвело знайшов порушення конституції у діях президентки Саломі Зурабішвілі.

Про це пише «Ехо Кавказу».

Судді підтримали звернення депутатів парламенту про імпічмент. Троє суддів виступили проти.

Тепер парламент має упродовж двох тижнів розглянути та поставити на голосування питання про усунення президентки з посади в порядку імпічменту.

Для цього потрібно щонайменше 100 голосів. Враховуючи те, що практично всі опозиціонери обіцяють голосувати проти, правляча партія, ймовірно, не зможе усунути Зурабішвілі з посади.

Правляча партія Сакартвело «Грузинська мрія» запустила процедуру імпічменту президентки Саломе Зурабішвілі через її непогоджені візити до Європи. За конституцією країни, Президент Сакартвело має здійснювати представницькі повноваження у зовнішніх відносинах лише за згодою уряду.

30 серпня уряд Сакартвело заборонив президентці країни офіційні візити до України, Швейцарії, Польщі, Бельгії, Данії, Об'єднаних Арабських Еміратів, Болгарії, Чехії та Ізраїлю. 31 серпня Саломе Зурабішвілі без дозволу уряду зустрілась в Берліні з Президентом Німеччини Франком-Вальтером Штайнмайером.

Вже 3 вересня «Грузинська мрія» визнала, що запуск процедури імпічменту президентки країни Саломе Зурабішвілі ні до чого не приведе. Коаліція «Грузинської мрії» має тільки 84 місця в парламенті.

Фото: Courtesy image