Конспект етеру «Цей дощ надовго» за 27 жовтня

Авторка: Марта Дика
Конспект етеру «Цей дощ надовго» за 27 жовтня

Про Білорусь

На території Білорусі постійно відбуваються переміщення військових, навчання, вильоти, демонстраційні дії та ІПСО. Це підготовчі дії, проте зараз загрози наступу з боку РБ немає.

З Білорусі постійно запускають «Shahed-136», але Україна успішно їх збиває. Лише за 27 жовтня збили 18 з 20 дронів-камікадзе. Це свідчить про те, що Україна готова.

Про переговори з Росією

Росіянам перемовини потрібні, бо зазнають величезних втрат. Їм потрібно переналаштувати логістику та дати підрозділам відпочити. Перерва в бойових діях необхідна, щоб налаштувати чітку лінію оборони та підготувати плацдарм для майбутніх бойових дій.

Але перемовини з Росією не варті нічого. Жодна домовленість з 2014 року не була дотримана.

Про ситуацію на ЗАЕС

Росіяни недарма замінували станцію, це схоже на ситуацію як і на Каховській ГЕС. Проте наше завдання — зробити так, щоб у них не було можливості виконати підриви та спричинити техногенну катастрофу.

Вони можуть чинити шкоду, але повністю знищити ЗАЕС — малоймовірно. Станція також постачає електроенергію в Крим, тому це не вигідно для росіян.

Про ситуацію на сході України

Ситуація надскладна. Тривають постійні обстріли з важкої артилерії та всіх наявних видів озброєння. Але українські військові тримаються та відбивають атаки.

Про ситуацію на південному напрямку

Росіяни так чи інакше готуються покинути Херсон. Зокрема, вже евакуювали тимчасову окупаційну «владу».

Росіяни ставлять своє озброєння всюди, навіть у підвалах — готуються до вуличних боїв і точно не готові просто так віддавати місто. Але зараз вони максимально відтерміновують свою поразку.

Звільнити Херсон буде не просто. 

Про те, якою буде зима

Кожні 2 — 2.52.5 тижні росіяни обстрілюють та знищують енергосистему України. Це тільки початок. Недарма незадовго до початку повномасштабної війни Україна перемкнулася зі з’єднання з російською енергосистемою на європейську. 

Зараз нас чекає величезна кількість віялових відключень. Деяких промислових гігантів, ймовірно, переведуть на нічну роботу. Також, наприклад, є міста, які повністю залежать від ТЕС, на основі яких і виникло місто — Бурштин, Ладижин.

Про прогнози щодо закінчення війни

Немає сенсу робити жодних прогнозів, поки не відчуємо всередині себе стовідсотковий бойових потенціал.

Усі «прогнози» закордонних розвідок можуть, ймовірно, закінчитись через використання тактичної ядерної зброї.

Про роботу фонду «Повернись живим»

Від 24 лютого фонд зібрав 5 млрд грн.

Навіть після війни «Повернись живим» буде працювати, і буде включений у подальше переформатування підрозділів ЗСУ.

Нещодавно фонд уклад тристоронню угоду з одним із найбільших бізнесів в Україні та внутрішнім виборником на закупівлю унікального продукту, який допоможе українським військовим.

Також «Повернись живим» придбав ще 150 пікапів, які вже прибули в Україну.