Конспект етеру «Цей дощ надовго» за 22 вересня

Авторка: Марта Дика
Конспект етеру «Цей дощ надовго» за 22 вересня

Про мобілізацію

Якщо порівняти ту кількість техніки та озброєння, яка була у РФ і якій протистояли ми, з тим, що є зараз, висновок один — соромно так командувати армією. 

РФ втратила орієнтовно 60 тисяч особового складу. Також Україна знищила багато тилових з’єднань. У порівнянні з такими втратами — 300 тисяч мобілізованих не вистачить, аби компенсувати це.

Росія почала часткову мобілізацію, аби змінити тих, хто вже рік воює на території України. Але ці 300 тисяч військових — м‘ясо. Вони не мотивовані та не вміють воювати.

РФ не зможе так швидко виготовляти необхідну кількість техніки, бо їхніх внутрішніх ресурсів уже не вистачає.

Росіяни почали боятись, і це найголовніше. Вони тікають і ховаються, відповідно не працюють і не платять податки. РФ починає розвалюватись зсередини з економічної точки зору.

Україна зазнає втрат, але якщо дивитись «в довгу» — ми вже перемогли. Міжнародні партнери знають про наші проблеми та намагаються якомога швидше допомогти нам.

Україні складно, бо не вистачає довгоочікуваного ленд-лізу. Якби він уже почав надходити, ситуація б докорінно змінилась. Коли буде ленд-ліз — невідомо.

Про обмін військовополоненими

Ймовірно, багато меседжів щодо звільнення РФ отримала під час зустрічей із Президентом Туреччини Ердоганом.

Росія побоялась повертати лідерів в Україну, бо вони підняли б морально-психологічний рівень, і українці ще активніше б йшли на фронт та допомагали армії.

Псевдореферендуми

Спершу потрібно звільнити тимчасово окуповані території Донеччини, Луганщини, Запоріжчини та Херсонщини. Тоді думати, як звільняти Крим.

Псевдореферендуми — чергова маніпуляція Росії. Це нічого не змінює. Міжнародна спільнота їх не визнає і не буде з ними рахуватись. Ми тиснули на РФ, тиснемо, і будемо це робити.

Тепер «Цей дощ надовго» можна послухати на всіх подкаст-платформах. Подкаст буде доступний наступного дня після етеру за покликаннями:

Apple