Конспект етеру «Цей дощ надовго» від 29 вересня
Про ситуацію на північному напрямку
Росія веде військову і політичну гру, намагаючись втягнути Білорусь у війну, але там розуміють потенційні наслідки для економіки, населення та армії, яка не воювала.
Переміщення 20 тисяч російських військових до Білорусі можливе, але використовувати їх будуть для тилового забезпечення.
Переміщення російських ударних груп до Білорусі поки не відбувається, але Росія продовжує перекидати туди військові літаки. Це означає, що РФ продовжуватиме ракетні удари з території Білорусі.
Про можливість тактичного ядерного удару
Міжнародні партнери слідкують за планами РФ. Україна оперативно отримує необхідну інформацію.
Єдине, чим Захід може допомогти Україні, — глобально збільшити надання матеріально-технічної допомоги.
Основна ціль Росії — просунутись максимально вглиб території України та утримати її. Якщо Росія наважиться завдати ядерного тактичного удару, він, скоріше за все, буде по командних центрах та напрямках фронту, які росіяни захочуть прорвати. Кінцева мета Росії — невідома.
Росія може ударити з будь-якої зброї: ствольної артилерії, крилатих і балістичних ракет, авіації.
Тактичну ядерну зброю можна перехопити відповідними засобами. Для цього Україні потрібна насичена система ППО. Йдеться про десятки батарей ППО.
Використання ядерної тактичної зброї — великий ризик для Росії. Це суттєво вплине на внутрішню ситуацію у РФ.
Про часткову мобілізацію у РФ
Причинами оголошення мобілізації є те, що російська армія не здатна втримувати лінію фронту, і що з початком зими Росії доведеться збільшити коефіцієнт бойової міці.
Кількість мобілізованих росіян може бути більшою, ніж попередньо оголошували. Це пов'язано з втратами Росії на полі бою.
У мобілізованих росіян немає ані бойового досвіду, ані мотивації.
Про використання іранських дронів-камікадзе
Використання Росією дешевих, у порівнянні із крилами ракетами, дронів-камікадзе свідчить про виснаження внутрішнього військового потенціалу.
Українські військові вже навчалися їх збивати. Але в Україні не завжди є змога це вчасно зробити, що зумовлено відсутністю технічних можливостей.
«Цей дощ надовго» можна послухати на всіх подкаст-платформах