Хода в метрополітені, вшанування загиблих та перформанс про шлюби для ЛГБТ+ людей: у Харкові завершився ХарківПрайд

Хода в метрополітені, вшанування загиблих та перформанс про шлюби для ЛГБТ+ людей: у Харкові завершився ХарківПрайд

Це наймасштабніша правозахисна ЛГБТ+ подія сходу України і єдиний прайд, який цьогоріч відбувся офлайн.

З 17 по 25 вересня у місті пройшли заходи під гаслом «Єдині як ніколи», які показують відмінність української демократії від тоталітарного режиму РФ, а також наголошують на цінностях українського суспільства: свободі, рівності та повазі до різноманіття.

21 вересня під час загальнонаціональної хвилини мовчання активістки вшанували пам’ять людей, яких вбила Росія.

23 вересня відбувся перформанс «Право на Шлюбну рівність»: автівка з веселковими весільними атрибутами проїхалася містом. Так організатор(к)и привернули увагу до того, що ЛГБТ+ люди не мають можливості взяти шлюб в Україні.

Центральною подією став традиційний марш ХарківМетроПрайд, який відбувся в метро з міркувань безпеки. 25 вересня понад 30 учасниць та учасників у вишиванках та веселковій символіці проїхалися трьома станціями харківського метро, щоб продемонструвати, що ЛГБТ+люди — повноцінна частина суспільства, яка бере участь у боротьбі за Україну і має мати рівні права.

«Для мене цьогорічний Прайд скоріш про те, що права ЛГБТ+ людей завжди на часі. Прайд зараз — не свято гордості. Це спосіб показати, що ми існуємо як частина суспільства і як його частина повинні бути почутими», — розповіла учасниця маршу Ліза Крук.

Окрім того, ХарківПрайд оголосив збір коштів серед ЛГБТ+ спільноти у благодійний фонд «Харків з тобою» для жінок, які воюють на Харківщині. Зібрані кошти допоможуть забезпечити жінок термобілизною, теплим одягом та засобами особистої гігієни.

Долучитися до збору можна за покликанням.

Матеріал створено в рамках інформаційної співпраці.