Кабінет міністрів звільнив п'ять очільників військових адміністрацій
Серед них Валентин Резніченко (Дніпропетровська ОДА), Олександр Старух (Запорізька ОДА), Олексій Кулеба (Київська ОДА), Дмитро Живицький (Сумська ОДА) та Ярослав Янушевич (Херсонська ОДА).
Про це пише Міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов.
Валентин Резніченко став головою Дніпропетровської обласної державної адміністрації у 2015 році. Вдруге його призначили очільником Дніпропетровської ОДА у 2020 році.
Радіо Свобода розслідувала, що компанія близької подруги Резніченка Яни Хланти отримала 1,5 млрд гривень на ремонт і експлуатацію доріг у Дніпропетровській області під час повномасштабної війни. Українська правда також робила розслідування про те, як Хланта розбагатіла під час повномасштабного вторгнення. Це пов'язано з тим, що компанія «Будінвест Інжиніринг», співвласницею якої є Хланта, отримала багато бюджетних коштів.
Олександр Старух виконував обов'язки голови Запорізької обласної державної адміністрації з грудня 2020 року.
Олексій Кулеба був головою Київської обласної державної адміністрації з лютого 2022 року. До цього Кулеба був пов'язаний з політикою (працював помічником депутата), а також займався підприємницькою діяльністю.
Дмитро Живицький був головою Сумської ОДА з 2021 року. У політику прийшов у 2016 році: спочаку працював заступником голови обласної адміністрації та керував апаратом Сумської ОДА; з 2019 був першим заступником міністра розвитку громад та територій України. У 2020 році його призначили на посаду заступника Міністра інфраструктури.
Ярослав Янушевич був заступником голови Державної міграційної служби з 2011 по 2013 роки. У 2013 обіймав посаду генерального директора ДП «Документ», де ініціював центри «Паспортний сервіс». Також працював заступником голови Державної фінансової інспекції.
За інформацією судового реєстру, Фастівська районна державна адміністрація відмовила Янушевичу у призначенні «на посаду заступника голови Фастівської районної державної адміністрації за критеріями здійснення очищення влади (люстрації)».
Прізвище Янушевича згадували розслідувачі Bihus.info щодо тендера на 72 мільйони, який виграла «родинна» фірма ексголови міграційної служби Сергія Радутного.