Ірпінь, Бородянка та Буча: міста, які зруйнувала Росія, і їх відбудова
Агенція медійного росту «АБО»
Агенція медійного росту «АБО» запустила нову платформу «Свій дім» — свідчення людей, які втратили свій дім через агресію Росії. Проєкт призначений показувати воєнні злочини росіян.
Сьогодні розповідаємо про інфраструктуру та житлові будинки Київщини, які зруйнувала Росія і вже відбудовує Україна.
Ірпінь, Бородянка, Буча — міста-герої, які лютої весни 2022 року закрили собою Київ, врятувавши його від російської окупації. За даними начальника Київської обласної військової адміністрації Олексія Кулеби, під час окупації на Київщині росіяни знищили або пошкодили 26 тисяч об’єктів. Відбудова більшості триває досі.
В Ірпені пошкоджено понад 600 багатоповерхівок. Серед них — житловий комплекс «Котляревський». Загалом тут 350 квартир, прямі влучення снарядів відбулись у 13 квартир. 80% вікон та рам пошкоджені.
Зараз мешканці об’єднуються та своїм коштом ремонтують житло.
«Ми з сусідами відремонтували двері під'їздів, привели до ладу двір, полагодили газове та електрообладнання, помпи, дитячий майданчик», — написала в соцмережах одна з мешканок будинку Євгенія Куликова.
Міська адміністрація допомагає будівельними матеріалами для відновлення фасаду. Ремонту потребує і дах. Туди навесні влучили снаряди. Тому люди оголосили збір грошей у соцмережах та шукають благодійників, щоб узимку будинок не зазнав ще більших руйнувань.
Внаслідок бойових дій у Бородянці пошкоджено 164 будівлі. До зими відремонтували 42 об’єкти. Ремонтні роботи тривають, в тому числі й в гуртожитку на вулиці Набережна, 2. Тут тільки почали лагодити дах, тож мешканці поки не можуть повернутися до своїх квартир.
«1 та 2 березня в нас були авіанальоти, пошкоджено дуже багато будинків. Ми виїхали 2 березня. Прожили тут 20 років. Тепер нам потрібно все ремонтувати й повертатися. Іншого житла в нас нема», — розповіла платформі «Свій дім» жителька Альона Сухонос.
У Бучі зазнали руйнувань 1148 будівель, 974 з яких — приватні будинки.
Втратила свою оселю й Світлана Яковенко.
«У мене був будинок понад 120 м², гараж 30 м². Усе разом з майном пішло в нуль. Я в Бучанську адміністрацію звернулася щодо відбудови. У мене дві пільги на сім’ю: я маю інвалідність з дитинства, мама — має інвалідність ІІ групи та онкохвора, але питання досі не вирішено. Відбудова у місті йде, але не на моїй вулиці», — розповіла платформі «Свій дім» жінка.
Наразі в місті ведуть ремонтні роботи дахів, фасадів, панелей перекриття багатоповерхівок, на що виділили перший транш з 11 мільйонів гривень.
Якщо ваш будинок теж зруйнувала війна, розкажіть свою історію платформі «Свій дім». Залишаємо покликання на анкету.