Ігорю Коломойському вручили підозру за шахрайство та відмивання грошей

Ігорю Коломойському вручили підозру за шахрайство та відмивання грошей

Офіс Генерального прокурора оголосив підозру бізнесмену Ігорю Коломойському за шахрайство та відмивання грошей. Справу розслідує СБУ та Бюро економічної безпеки.

Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора та Служба безпеки України.

СБУ спільно з Бюро економічної безпеки встановили, що протягом 2013-2020 років Коломойський легалізував 570 мільйонів гривень через виведення їх за кордон. Для цього він використов інфраструктуру підконтрольних йому банків.

Наразі тривають слідчі дії. Коломойському вже вручили клопотання про обрання запобіжного заходу.

Нагадаємо, у лютому 2023 року СБУ викрила схему привласнення 40 млрд гривень на підприємствах Укрнафта та Укртатнафта, які раніше належали Ігорю Коломойському. Тоді у домі бізнесмена провели обшуки.

Згодом правоохоронці знайшли колишню головну бухгалтерку Укртатнафти, яка допомагала Коломойському ухилятися від сплати податків. Жінка переховувалася на Закарпатті. Їй теж оголосили підозру.

У червні 2023 року стало відомо, що бізнес-партнер Коломойського Михайло Кіперман 24 лютого 2022 року привласнив майже 600 млн гривень Укртатнафти.

СБУ встановила, що 24 лютого 2022 року Укртатнафта перерахувала на європейську компанію майже 600 мільйонів гривень. Фактичним власником цієї компанії є Кіперман. Гроші призначалися для іншого постачальника: ними мали сплатити раніше зафрахтовані 84 тисячі тонн сирої нафти.

Доповнено 2 вересня о 20.40:

2 вересня суд обрав запобіжний захід для Коломойського. Йому призначили тримання під вартою на два місяці з альтернативою у вигляді застави в понад 509 млн грн .

Фото: СБУ