ГУР: На тимчасово окупованих територіях Запорізької та Херсонської областей залишається близько 152 тисячі військових армії РФ

ГУР: На тимчасово окупованих територіях Запорізької та Херсонської областей залишається близько 152 тисячі військових армії РФ

Про це представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк розповів «РБК-Україна».

Українська розвідка не фіксує відведення російських бойових підрозділів із регіонів і повідомляє, що «всі дії [росіян] вказують на те, що вони готуються до оборони».

Росія примусово вивозить цивільне населення з територій Херсонської та Запорізької областей.

«Йдеться про людей, які або свідомо працювали на агресора, або були змушені це робити. Їм розповідають, що там скоро почнуться бойові дії, що цю територію нібито будуть обстрілювати та бомбити, тому переконують виїжджати та працювати далі з росіянами», — розповів Черняк.

За його словами, так звану «евакуацію» росіяни використовують як прикриття для проведення контррозвідувальних та фільтраційних заходів.

«Вони, по-перше, не хочуть, щоб населення могло спостерігати за їхньою підготовкою до боїв — тобто це певні контррозвідувальні заходи. Це також і фільтраційні заходи, оскільки насамперед відбувається примусовий вивіз проукраїнського населення. І по-третє, росіяни бояться проведення на цих територіях якогось партизанського руху і внутрішнього спротиву», — зазначив Андрій Черняк.

Нагадаємо, 11 травня Генштаб ЗСУ повідомив, що протягом трьох днів росіяни «евакуювали» до Бердянська близько 300 жителів тимчасово окупованих територій Запорізької області.